Smite и Nickelodeon прават голем Crossover

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Smite додаде уште еден кросовер во својата експанзивна постава на соработки оваа недела со откривање на нови скинови од Nickelodeon кои наскоро ќе бидат додадени во играта. Овој кросовер настан треба да започне на 12-ти јули, а заедно со него ќе дојдат и пет нови козметички производи што го отсликуваат изгледот на anny Phantom, Invader Zim, Rocko, Powdered Toastman и XJ9 (од My Life as a Teenage Robot). Секој од скиновите ќе биде достапен за пет различни богови, но дури и ако на крајот не платите за оние што ќе ги поседуваат, можете да добиете некоја различен бесплатно со исполнување на предизвиците.

Скинот за Danny Phanton е за Janus, Rocko’s е за Danzburou, XJ9’s е за Freya, Powdered Toastman’s е за Gilgamesh, и Invader Zim’s е за Cupid. Трејлерот подолу покажува како изгледаат овие скинови во акција во Smite. Сè уште немаме цени за нив, но играчите можат да очекуваат од нив да го следат трендот на премиум цени воспоставен во минатите кросовери.

Како што споменавме претходно, Smite веќе има тони кросовери. Неодамна, воведе кросовер со метал групата Slipknot, кој беше еден од најнеочекуваните кросовери, дури и ако се земе предвид колку ги има во играта. Во минатото беа додадени и други својства на Nickelodeon, како што се Teenage Mutant Ninja Turtles и Avatar: The Last Airbender, како и ликовите од Legend of Korra, но креаторите на Smite истакнаа дека ова ќе биде прв пат играта да има корист од соработка воведување на повеќе ликови од различни емисии одеднаш.

“This is our first crossover that includes characters from multiple completely different shows, which presented an interesting challenge to the team. For example: how do you turn a feisty musket-toting Tanuki (Danzaburou) into a shirt-wearing, tv-watching Wallaby (Rocko)? By turning the musket into a remote control, of course! We wanted to design every character in a way that did their Nickelodeon origins justice.”

A.J. Walker – Design director at Titan Forge Games

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.