Освојте го Египет и преживајте ги природните катастрофи во Total War: Pharaoh

Древниот Египет е следниот Историски Период во мисијата на Creative Assembly. Луѓето веќе долго време бараат египетска Total War игра, а благодарение на Total War: Pharaoh сите ќе можеме да се шетаме во времето на колапсот во бронзеното време, каде што моќното египетско ново кралство се соочува со апокалиптични закани од соседите, напаѓачите и природни катастрофи.

Работите не изгледаат премногу добро за Египет. Фараонот умре и има конкуренција за тронот, и на домашен терен и во странство, со странски и египетски ривали кои се борат за власт. Општеството се распаѓа, времето изгледа прилично лошо, а војната ќе стане главно хоби на сите. Така, ќе зависи од вас „да го спасите Египет од работ на уништување“, вели директорот на играта, Todor Nikolov.

Creative Assembly Sofia е на врвот за ова, но за разлика од последното излегување на студиото Pharaoh е дел од основната историска серија, а не од сагата. Сепак, тимот сè уште се гради на темелите на Троја, така што ќе видиме враќање на нештата како еколошки пречки кои ќе влијаат на перформансите на вашите војници. Вашите воини ќе се заглават во каллив терен, на пример, и сега пожарот е правилно сериозна закана.

Времето ќе игра поважна улога, исто така, и може да ја промени средината на битката. Во големата топлина сите брзо ќе се уморат, а зголемените температури ќе го направат пожарот уште поголем ризик. Во меѓувреме, во пустината, ќе мора да се борите со непријатни песочни бури што го заматуваат видот. Па дури и кога ќе избегате од топлината, ќе треба да внимавате на поројни дождови и грмотевици.

На лансирањето во октомври ќе можете да одлучувате за судбината на Египет и пошироко како една од трите култури: египетска, хетита и хананеска. Овие три култури се поделени на осум фракции за играње со свои уникатни куки и стилови на игра. Фараонот, исто така, нуди дополнително ниво на прилагодување на кампањата што се надеваме дека ќе направи повторливите проби, дури и како иста фракција, да се чувствуваат прилично поинаку. Опциите на кампањата вклучуваат случајни почетни позиции за сите фракции, поставки за природни катастрофи, поставки за ресурси и многу повеќе.

Што се однесува до поддршката за пост лансирање, три DLC фракциони пакети се исто така во изработка, од кои првиот ќе биде вклучен во Deluxe Edition, додека сите DLC ќе бидат вклучени во изданието Dynasty. Creative Assembly Sofia, исто така, планира пакет кампањи за DLC.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!