Креаторот на серијата The Witcher имал избор да ја прекине по заминувањето на Henry Cavill, но одлучил да продолжи уште долго

Светот беше погоден од мрак и сивилот од кога дознавме дека Henry Cavill (најубавиот гејмер во светот хехе) објави дека ќе го остави својот сребрен меч и ќе ја напушти ТВ серијата The Witcher на Netflix. Со 3-та сезона на The Witcher (последната на Кавил) што треба да се емитува, имаме повеќе прашања од кога било. Дали Liam Hemsworth ќе биде пристоен Geralt? Зошто заминува Кавил? Има ли поента да се продолжи шоуто без него?

Излегува дека креативните директори на The Witcher и самите имале слични прашања. Во неодамнешниот разговор со списанието Total Film, водителката на шоуто Lauren Hissrich откри дека, по заминувањето на Кавил, персоналот „имаше избор да го напуштат Гералт и да го прекинат шоуто“, но на крајот се покажа како нешто што тие не беа „подготвени да направат“.

“There’s just too many stories left to tell. Replaced Geralt with another witcher,” it would have meant “going fully away from the books, and I don’t think that’s what anyone wanted either”.

Lauren Hissrich за Total Film

Да не бидам цинични сите – никој не се сомневаше дека Hissrich и остатокот од екипажот се грижат за она што го направиле – но треба да се сомневаме дека способноста на Witcher да ги привлече претплатниците на Netflix, исто така, има врска со тоа да продолжи без Кавил…

Ајде да направиме реален муабет… Сите би сакале да направат серија со некој друг лик, не со Гералт… Само за да ја видиме експлозивната реакција на навивачите, но претпоставувам дека не живееме во тој свет. Можеби ќе го добиеме „The Thrilling Adventures of Lambert and Eskel“ кога Лиам Хемсворт ќе одлучи дека му е доста.

Запрашана за заминувањето на Кавил, Hissrich изјави дека персоналот на серијата „сите го преплакале ова на свој начин“, но дека за Кавил „дојде време тој во неговиот живот да продолжи понатаму“. Таа е возбудена што Хемсворт ќе влезе во улогата, иако: „Тој има огромни чевли за пополнување, но има и многу енергија и многу возбуда за тоа“, додавајќи дека иако „има многу чувства вклучени“, персоналот на серијата ќе ораат напред затоа што „го сакаат тоа што [тие] го прават“.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

IKEA штотуку го претстави BRÄNNBOLL, целосно нова колекција на мебел наменета за гејмерите. Ова е разновиден опсег кој вклучува дваесет нови видови на мебел, од кои сите се дизајнирани да ги поддржуваат гејмерите на различни начини. Претежно е центрирано околу столици, но има и решенија за складирање, корпи, маси и странични маси кои влегуваат во колекцијата.

Гејмингот стана мејнстрим за сите

Во блог пост објавен на веб-страницата на IKEA, беше наведена основната желба за палетата BRÄNNBOLL:

With BRÄNNBOLL, we are embracing the idea that gaming is for everyone and belongs everywhere in the home. It’s about making it simple for people to create spaces that adapt to gaming, living, and everything in between. We hope this collection will encourage friends and families to engage together, bringing joy and connection through shared gaming experiences.

Во колекцијата BRÄNNBOLL има неколку врвни предмети, вклучително и тепихче, но и подлога за маус, но поголемиот дел од комплетот е составен од предмети за мебел. Со оглед на тоа што е дизајниран да се издвојува од елементите на „традиционалниот дизајн на игри“ што ги знаеме толку добро, BRÄNNBOLL, на почетокот, не е најочигледниот опсег за гејмерите. Се вели дека може да се пофали со „разигран, уникатен изглед“ кој може – понекогаш – „физички да го ангажира играчот“.