Нова Star Wars игра во припрема со Богата Филмска Акциона-Авантура

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Lucas Games и Skydance New Media на социјалните мрежи ја споделија веста дека се здружуваат да направат уште една Star Wars игра зад која ќе стои познатата Amy Henning а играта треба да биде “„Богата филмска акциона-авантура“

Играта е опишана во соопштението како што пишавме погоре која ќе ја содржи оригинална приказна… По не се знае веќе кој пат. Тоа е сè што има во однос на деталите, бидејќи проектот се појавува во раниот период на избор, моментално веројатно се наоѓа тимот кој што ќе ја работи играта, и ова нема да го видиме а ни па играме уште долго време. Можеби ќе изелзат во исто време со Star Wars: Eclipse, па ќе си ги мерат… силите.

Често сум опишал како гледањето на Star Wars во 1977 година на начин како јас би ја променила малку приказна и како јас би сакала да ја направам. Обликувајќи го мојот креативен живот и иднина неизбришливо. Среќна сум што повторно ќе работам со Lucasfilm Games за да раскажувам интерактивни приказни во оваа галаксија што многу си ја сакам

Amy Hennig

На Amy Henning, најпозната креација и е светот на Uncharted и нормално познатата Soul Reaver. Но сепак на нејзе не и е непознато, и не и е ништо ново да работи со луѓето заложни за Star Wars. Нејзиниот последен проект за жал не успеа да види бел ден од причина што играта и целиот проект беше згаснат. За жал и тоа беше Star Wars проект под името “Project Ragtag“. Очигледно Amy Hennig дала цела душа за да и се врати проектот, и веројатно оваа нова Star Wars авантура ќе биде буквално истото нешто што сакала тогаш да го направи но овој пат ќе биде “богата”.

Ова го означува вториот голем проект за Skydance New Media, кои беа формирани во 2019 година. Минатиот октомври, Hennig објави дека нејзиниот тим работи на оригинална акционо-авантуристичка игра од светот на Marvel. Некако во пакет доаѓа тоа, ако ги фатиш најголемите мора одма да ги фатиш и вторите најголеми… Ни за таа Marvel игра не се знае буквално ништо, ни за што ќе биде фокусирана ни кои карактери ќе бидат во главниот фокус на играта. Од играта се надеваме дека нема да биде како Marvel’s Avengers. Или уште поголемо надевање, да не биде Avengers бидејќи доста ни е што имаме мулти-милијардерски филмови и серии кои што цело време ги гледаме, а светот е ОГРОМЕН… Fantastic Four, X-Men, Runaways, има премногу кои можат да влезат во листата.

Сега кога лиценцата за Star Wars веќе за серќа не е ексклузивна за EA, овој нов проект се придружува на купот од неколку претстојни игри од различни студија. Star Wars Eclipse на Quantic Dreams беше најавен минатиот декември, и можеби на мистериозната Open-World игра на Ubisoft можно е да биде некој Star Wars проект кој треба да почекаме да се најави. Дали 3 игри во исто време е премногу или малку?

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.