Ghostrunner II со нов фантастичен трејлер

Поминаа повеќе од две години откако беше најавена Ghostrunner II, па благодарение на тоа играта се прикажа за време на денешниот PlayStation Showcase заедно со нов тизер. Иако беа откриени малку нови информации, тизерот покажа колку играта изгледа како подобрување во однос на нејзиниот претходник. Кога играта беше првпат најавена, развивачот 505 Games откри дека ќе има буџет двојно повеќе од првата игра. Гледајќи го новиот трејлер, лесно е да се види каде отидоа тие пари!

Додека прватт Ghostrunner главно се фокусираше на акционото платформирање во прво лице, продолжението ќе воведе сегменти СО МОТОРИ, кои изгледаат прилично интензивно! Се разбира, трејлерот содржи и многу борби што ја направи првата игра толку популарна. Оригиналниот Ghostrunner беше достапен на повеќе платформи, а ќе биде и продолжението. И покрај неговото место во PlayStation Showcase, Ghostrunner II првично беше најавена за PlayStation 5, Xbox Series X|S и PC.

За оние кои не се запознаени со Ghostrunner, оригиналната игра ги стави играчите во улогата на Jack, суперчовек кој служеше како дел од полициските сили познати како Ghostrunners. Играта се одвива во сајберпанк амбиент и можеме да видиме дека продолжението ќе продолжи таму каде што застана оригиналот. Додека постапките на Џек во играта се чинеше дека доведоа до негов пад, херојот се најде себеси вратен во епилогот. За жал, две години по објавувањето на играта, сè уште не се откриени многу солидни информации за Ghostrunner II, и сè уште немаме идеја кога всушност ќе биде објавена. Се надеваме дека тоа ќе се промени по денешниот трејлер, но љубителите на првиот натпревар ќе треба само да почекаат и да видат!

МАРКЕТИНГ

About The Author

Според новиот извештај на Dealabs, доверливиот протекувач billbil-kun тврди дека God of War Ragnarök наскоро ќе добие најава за PC.

Извештајот проценува дека верзијата за компјутер ќе биде „објавена некаде во мај 2024 година“, лабаво преведена. Се додава дека најавата би можела да пристигне за време на новата изложба на PlayStation, која, исто така, веројатно доаѓа овој месец.

Dealabs, исто така, споменува дека не може да го потврди датумот на објавување за PC верзијата на God of War Ragnarök, иако го истакнува датумот на лансирање на оригиналот во 2022 година.

God of War Ragnarök е еден од најценетите ексклузивни наслови на PlayStation. Сепак, PlayStation ќе ја објави Ghost of Tsushima Director’s Cut за ПЦ следната недела на 16 мај. Значи, постои преседан за слични планови.

И покрај некои измешани чувства за PSN, новата верзија за компјутер на Ghost of Tsushima изненадувачки ќе ги вклучи и трофеите на PlayStation и преклопот. Не е јасно дали овие карактеристики на компјутер ќе се прошират на наслов како God of War Ragnarök.

Billbil-kun успешно објави различни вести од индустријата и други неизбежни најави. Ова ги вклучува тврдењата за Death Stranding 2 од јануари 2024 година. Набргу потоа, Death Stranding 2 доби нов трејлер за приказната.

Значи, многу е веројатно дека доаѓа најавата за God of War Ragnarök. Сепак, ништо не е потврдено, а PlayStation се уште официјално не се закачи или откри ништо.