Новости

Ghostrunner II со нов фантастичен трејлер

Поминаа повеќе од две години откако беше најавена Ghostrunner II, па благодарение на тоа играта се прикажа за време на денешниот PlayStation Showcase заедно со нов тизер. Иако беа откриени малку нови информации, тизерот покажа колку играта изгледа како подобрување во однос на нејзиниот претходник. Кога играта беше првпат најавена, развивачот 505 Games откри дека […]

Прочитај повеќе
Игрици

Remedy го најави продолжението на Control

Во изработка е продолжението на познатата игра “Control” од Remedy Entertainment во соработка 505 Games кои официјално ја најавија како Control 2. Продолжението на првата игра која беше објавена во 2019 година ги доби своите први детали заедно со најавата која потврди работи како платформите на кои ќе биде достапна, енџинот со кој што ќе […]

Прочитај повеќе