Еминем ќе биде главната ѕвезда во “BIG BANG” настанот во Fortnite

Еминем ќе се појави во финалето на 4-тата сезона на Fortnite како дел од настанот „Big Bang“ и ќе има огромен и спектакуларен концерт од него како карактер во играта.

Сите овие информации доаѓаат директно од луѓето кои што истражуваат работи и протекуваат информации поврзани со Fortnite, и они пронашле детали за тоа што ќе значи настанот Big Bang на 2 декември 2023 година.

Според протечените детали, Еминем ќе одржи концерт, на сличен начин како и претходните концерни на Травис Скот и Маршмело. Концертот ќе заврши со повторно менување на мапата на Fortnite!

Пронајдени се две различни скинови за Еминем, едната по име Slim Shady, а другата наречена Marshal Mathers No More. Според протекувачот на информациите на на Fortnite @HYPEX, новиот настан ќе биде најголемиот досега со импресивна големина од 1,5 GB+.

Покрај тоа што Еминем го пробива својот пат до Fortnite, новиот настан ќе има и неколку нови колаборации кои доаѓаат во сезоната. Еден претходно објавен настан ќе биде Fortnite x LEGO, кој се очекува да биде објавен на 7-ми декември.

Дополнително, во играта ќе пристигне нов режим на Fortnite Rhythm, кој ќе ги види играчите како Лејди Гага, Linkin Park и Imagine Dragons како играат во играта. Тековната листа на изведувачи се песните:

  • Lady Gaga – Pokerface
  • Linkin Park – Numb
  • Toto – Africa
  • Imagine Dragons – Thunder
  • Alice Cooper – Poison
  • Fortnite Music Packs

Според гласините, новиот режим се очекува да започне на 7 декември.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Во последниве денови, една бизарна игра на Steam стана популарна – BANANA. Премисата на оваа игра е дека играчите кликаат на банана додека не заработат нови банани… Тоа е тоа… Да умре човек од кринџ! Но, има огромен пресврт во играта – луѓето периодично заработуваат случајни скинови (или овде може да се каже ‘кори’ од Банани) од различни реткости со кои можат да направат профит, продавајќи ги на Steam Market на други корисници…

Проблемот е во тоа што развивачот препознал дека огромното мнозинство од 700.000 врвни играчи снимени на Banana се ботови. Со оваа игра што користи „помалку од 1%“ од ресурсите на вашиот компјутер, луѓето поставуваат илјадници лажни профили за да ја водат оваа игра базирана на кликање со надеж дека ќе обезбедат и продаваат ретки скинови од банани, чиишто вредности брзо растат.

Од Бананче до Профитче

Во моментов, најскапите скинови (иако сакам да ги кажувам ‘Кори’ во овој случај) од банани што се продаваат на пазарот достигнаа повеќе од 1.000 долари, поради што се вклучуваат корисници со армии на ботови. Во интервју за медиумот Polygon, развивачот на играта призна дека станува збор за „легална грешка со глич за бесконечни пари“, а тимот размислуваше колку време ќе биде потребно пред Valve да се вклучи за да ја уништи играта.

Целата игра е вака:

  • Отворете ја Бананата
  • Кликајте на Бананата
  • Добивајте Дропови/Скинови
  • Тоа е тоа

Во интервјуто, развивачот потврди дека кога бројот на играчи бил 141.000, само една третина од тие играчи биле вистински. Останатите биле ботови. Додека повеќето корисници ги продаваат своите скинови од банани за едноцифрени центи, некои заработиле стотици долари преку играта. Исто така, развивачот го турка аспектот на играта за ангажирање во заедницата, нагласувајќи дека корисниците придонесуваат со своите дизајни, што на неодредено време го зголемува бројот на скинови од банани достапни за отклучување.

На Steam, Banana се рангира повисоко од Dota 2, PUBG, Apex Legends и GTA 5 во однос на вкупниот број на играчи, дури и ако повеќето од тие „играчи“ се ботови управувани од функциите за автоматско кликнување.

КЛИКАЈ

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!