Рецензии

Loot River – Dark Souls и Tetris направиле детенце

Кога игрите ве казнуваат, речиси секогаш има причина за нивното казнување. Сите знаеме најчесто кои се тие игри, големите Souls игри. Сепак овие игри се прават на начин што ги учите нападите на непријателите, учите каде треба да одите и што да правите, се билдате да сте појаки и на крај се враќате да згазите […]

Прочитај повеќе
Рецензии

Trek to Yomi – Kurosawa Mode од Почеток до Крај

Trek to Yomi е стилски сајд-скролер на самурајски слешер кој што можеби ќе ве остави без зборови од колку добро изгледа се тоа, или можеби брзо ќе ви се смачи од фактот што се работи за целосно црно-бела игра. Приказната која е сместена за време на EDO периодот во Јапонија „Trek to Yomi“ ја доловува […]

Прочитај повеќе
Рецензии Игрици

Loopmancer – Детективот од Cyberpunk е заглавен во Groundhog Day

Во 2020 година излезе играта која што многумина ја чекаа со години, до тој степен што девелоперите мораа да ја издадат премногу рано и испадна еден од најголемите флопови во историјата на гејмингот (за некој и најголемото разочарување). Таа игра се вика Cyberpunk 2077 која што денес е многу подобрена, но сепак луѓето што ја […]

Прочитај повеќе
Рецензии Филм

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore – Љубовта не познава граници

“Франшизата ја најде својата магија” Сите сме свесни каков огромен бум направија филмовите и книгите каде што се појавува едно детенце што се вика Harry Potter и дознава дека го бараат да учи во големото школо за магија. Колку и да има луѓе што не се фанови на франшизата, бројот на големи и вистински фанови […]

Прочитај повеќе
Рецензии Филм

Sonic The Hedgehog 2 – Брзо трчање низ приказната на игрите, но трчање со потешкотии

Sonic + Tails + Knuckles + Доста непотребни улоги и карактери Нешто што навистина долго време не може да се погоди како што треба и веројатно уште подолго време ќе биде така е адаптација од игра во филм. Сите сме свесни колку ужасни адаптации има од познати гејминг франшизи во филмови или серии. Нешто што […]

Прочитај повеќе
PC

Storybook Brawl е уништена од страна на рецензии по купување од крипто компанија

Дознавме дека Storybook Brawl доби бомбардирање на прегледот, откако нашиот претходен извештај за крипто берзата FTX го купи својот развивач. Бесплатна игра за автоматско борење, Storybook Brawl е достапна од јуни 2021 година и собра севкупни мешани критики. Сега, Storybook Brawl доби рецензија бомбардирана со над 800 нови негативни критики, а бидејќи играта е бесплатна, […]

Прочитај повеќе