Омилената игра на Danny Trejo е Animal Crossing: New Horizons

Неодамна, гејмерите го прославуваа Националниот ден на видео игрите, и со тоа се направи кампањата на социјалните мрежи каде што многу брендови ги прашуваа корисниците која е нивната омилена игра на сите времиња. Една неверојатна холивудска ѕвезда се појави во трендот за да ги објави своите чувства, откривајќи наслов што не е репрезент на нервозните и застрашувачки ликови што ги игра на големото платно.

Омилената видео игра на Danny Trejo на сите времиња е Animal Crossing: New Horizons.

Извини, што? Која?!

Дени Трехо не е непознат во светот на игрите. Низ годините се појави во неколку улоги во Far Cry и Call of Duty, а неговата актерска кариера трае повеќе од четириесет години. Излегува дека тој е пристрасен и во играњето игри – 80-годишната ѕвезда откри дека неговата омилена игра на сите времиња е Animal Crossing: New Horizons.

На некои им се чини бизарно што еден од најстрашните актери во Холивуд, кој игра крајно лоши ликови, сака таква симпатична игра.

Ексклузивниот наслов на Nintendo Switch беше објавен во 2020 година на убедливо позитивен прием, при што многу корисници се приклучија на платформата за да создадат посебен живот со животинчиња и полесно да ја пребродат ковид пандемијата. Стана глобална сензација, а играчите ширум светот ја користат слободата на New Horizons за да создадат прекрасни острови за другите да ги истражуваат.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!