Shadow of the Erdtree е помината со подлога за танцување

MissMikkaa повторно направи едно легенарно испишување на историја, победувајќи ја Shadow of the Erdtree експанзијата на подлогата за танцување, а на некои играчи им треба помош да го поминат првиот непријател користејќи стандарден контролер.

Овој обид на MissMikka траеше седум дена, каде што во играта умре 325 пати. Последниот непријател, Радан, беше најголемата пречка во нејзините обиди со танцување. На последниот непријател потроши околу 7 часа обидување.

MissMikka е многу запознаена со сцената на Елден Ринг и има направено неколку предизвици со подлогата за танцување. Најзабележителен беше Ultimate Challenge Run, каде што играше две игри Elden Ring истовремено, едната со контролер, а другата со танц. Таа мораше да ги убие непријателите на ист обид и за двата обиди, што беше најтешкиот аспект од овој предизвик. Како и да е, MissMikka, најмногу заглави на Малејниа, ја тепаше 3 дена и умре 199 пати.

Играчите треба да знаат дека Shadow of the Erdtree не е лесна игра. Играчите се жалеа на тешкотии, при што DLC се чувствува многу попредизвикувачки од основната игра. Ова го прави победувањето на DLC со подлога за танц многу позачудувачки и сведоштво за упорноста на MissMikkaa. Сега чекаме другите играчи да видиме какви трикови кријат.

Ако ви беше интересно ова возење, проверете како овој играч го победи последниот непријател на Shadow of the Erdtree со саксофон. Исто така, стример се обидува да ја победи играта користејќи ги нејзините мозочни бранови. Можете ли да го победите Shadow of the Erdtree со танцување? Или можеби можете да ја поминете играта со некој ваш трик?

МАРКЕТИНГ

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!