Street Fighter 6 пристигнува во 2023

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Capcom обезбеди first-look на Street Fighter 6, кој ќе биде лансирана за PlayStation 4 и PlayStation 5 во 2023 година.

Трејлерот ги прикажува Jamie, Luke, Chun-Li и Ryu како се вклучени во некои улични бобри па и во рингови во место кое наликува на New York. Интересно е како играва беше убаво најавена и прикажана на State of Play кој е PlayStation настан, но сепак денес добивме информција дека нема да има кревање паника, играта нема да биде PlayStation ексклузива како што беше најавено туку ќе дојде и на PC и на XBOX конзоли следната година.

Ако не сте запознаени со Luke, тој пристигна како DLC за Street Fighter 5 уште во ноември минатата година. Во тоа време, Capcom го нарече „иднината на Street Fighter“ и „главен“ дел од следната игра на Street Fighter. Luke е Heavy-Fighter од САД и многу чудно па и смешно нешто што доаѓа од фановите на Street Fighter е што тој карактер е споредуван со Jake Paul. Дечко кој што од желба сака да направи голема кариера во борбите/боксот.

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.