Сите девелопери и паблишери кои ќе бидат на Summer Game Fest 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Summer Game Fest започнува на 9ти јуни, а водителот Geoff Keighley ја откри целосната листа на издавачи на игри и студија кои учествуваат на настанот.

Во твитот објавен погоре, Кили наведува дека SGF ќе прикажува настани и ажурирања од преку 30 партнери, а ќе бидат објавени повеќе. Засега, составот вклучува:

 • 2K
 • Activision
 • Atlus
 • Bandai Namco
 • Bloober Team
 • Capcom
 • Coffee Stain
 • Deep Silver
 • Devolver Digital
 • Digital Extremes
 • Dotemu
 • EA
 • Epic Games
 • Focus Entertainment
 • Frost Giant Studios
 • Humble Games
 • Level Infinite
 • Mediatonic
 • miHoYo
 • Netflix
 • PlayStation
 • Raw Fury
 • Samsung Gaming Hub
 • Sega
 • Square Enix
 • Skybound Games
 • Steam
 • Studio MDHR
 • Tribeca Festival
 • Warner Bros. Games
 • Xbox

Сега кога имаме појасна претстава за тоа кои компании имаат што да покажат, шпекулациите можат да започнат. Дали Bloober Team ќе го открие својот долго озборуван проект Silent Hill или неговото веќе најавено продолжение Layers of Fear? Дали Дотему конечно ќе ја прелие чашата на датумот на објавување на Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge? Square Enix веќе закачи нешто поврзано со Final Fantasy VII за настанот; дали може да биде откривање на римејк 2? Ќе ги добиеме сите тие одговори и повеќе следната недела.

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.