Колумна

Настанот Summer Game Fest 2024 е најавен за 7ми јуни

Во нова објава на Твитер, Џеф Кили објави дека Summer Game Fest 2024 ќе се одржи на 7-ми јуни со стрим на YouTube од фамозната сала во Лос Анџелес. Настанот ќе започне во 22 часто и би траел неколку часа. Обожавателите ќе можат да го гледаат шоуто на повеќе платформи, вклучувајќи ги и YouTube и

Прочитај повеќе
Игрици

Сите девелопери и паблишери кои ќе бидат на Summer Game Fest 2022

Summer Game Fest започнува на 9ти јуни, а водителот Geoff Keighley ја откри целосната листа на издавачи на игри и студија кои учествуваат на настанот. Во твитот објавен погоре, Кили наведува дека SGF ќе прикажува настани и ажурирања од преку 30 партнери, а ќе бидат објавени повеќе. Засега, составот вклучува: 2K Activision Atlus Bandai Namco

Прочитај повеќе
Игрици

Распоредот за Summer Game Fest 2022

Месец јуни брзо се наближува, и иако нема да има E3 годинава, сепак ќе добиваме многу најави благодарение на различните летни настани за игри. Повеќето од нив доаѓаат од Summer Game Fest, годишниот настан на Geoff Keighley со преноси во живо и светски премиери, но има и неколку стримови што не се брендирани од Keighley.

Прочитај повеќе