SEGA потврдија дека новата Crazy Taxi ќе има отворен свет

Во едно неодамнешно видео објавено од SEGA, тимот што работи на новата игра Crazy Taxi зборуваше за превртување од основно искуство за еден играч до онлајн игра со повеќе играчи изградена околу огромна околина со отворен свет. Во седумминутниот преглед, гледаме на насловот во развој, кој прикажува неколку режими на игра, возила и некои енергични и силни визуелни слики.

Тимот беше објаснето дека има некои потешкотии во превртувањето од искуство со еден играч во модел со мултиплеер во живо, но тие прават големи скокови во процесот на развој додека зборуваме.

CRAZY TAXI – MULTIPLAYER

Во видеото (кое можете да го видите подолу), студиото Sapporo на Sega нашироко зборува за градот, нагласувајќи дека тој е дизајниран со реализам и чувство на слобода на ум, при што на играчите им се даваат многу активности за истражување во „ околина слична на тематски парк“.

Еве го видеото:

Во трејлерот, има снимки од полициска бркање, режими засновани на акробации и општо истражување со други играчи кои зимуваат низ целиот свет преземајќи ги своите задачи во исто време. Тимот на Sega објасни дека дизајнот и прилагодувањето на автомобилот исто така ќе бидат нешто, а имаше и снимки на уметници кои работат на модели на ликови, што се потпира на сугестијата дека играчите можеби ќе можат да патуваат пеш.

На крајот, видеото беше нешто како кампања за регрутирање, при што различните тимови работеа на играта – од уметност до дизајн на ниво – зборувајќи за тоа што прават и како комуницираат со оваа игра во развој. Шефот на студиото ги замоли заинтересираните страни да аплицираат за работа во Сега додека видеото се затвори.

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!