Game Theory ја претстави малата маса за играње на друштвени игри

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Посебните маси за игри на маса веќе некое време добиваат на пареа, нудејќи приспособени решенија за играчите кои сакаат понијансирани решенија за тоа каде да играат RPG или ноќи на друштвени игри. Табелите за теорија на игри е еден од препознаените играчи во категоријата, најмногу благодарение на успехот на нејзината приспособлива табела за потекло. Денес, тимот започнува нова акција за групно финансирање за таа маса и неодамна објавениот нов формат на масичка за кафе со сличен дизајн, заедно со значителен попуст на нивната стандардна цена.

Оригиналната маса на Origins беше најзабележителна по нејзината приспособливост, вклучувајќи избор на боја на дрво, душеци за играње, држачи за чаши и опционални додатоци како USB полначи и кули за тркалање коцки. Но, неговиот главен успех лежи во неговиот вдлабнат дизајн, кој понуди 4-инчен вдлабнат простор за играње, кој може да го покрие покривот за јадење, одржувајќи ги игрите во процес во мирување додека семејството ужива во вечерата и дозволувајќи и на играта да се врати кога групата е подготвена да се врати на акцијата.

Изгледа дека новата варијација на масичката за кафе на масата Origins препознава дека многу играчи се префрлија на порелаксиран пристап кон ноќните собири за игра. Се чини дека идејата е дека толпата е собрана на лежајни столчиња и каучи, навалена за да се сврти кога е вистинското време, но сепак сакате соодветен простор за играње.

Покрај новиот пресврт на масичката за кафе, Game Theory исто така ја ажурира оригиналната табела Origins за нејзиното последно издание во 2022 година.

Двете опции се насочени кон нова акција за групно финансирање, со планирана листа од 650 единици од секоја табела достапна за купување, и со цени означени до 30 проценти под стандардната цена на веб-страницата на Теоријата на игри. Ако чекавте и размислувате да извирате нова површина за играње за да уживате со вашата гејмерска група, Kickstarter започнува денес.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.