Добивме тизер за Ticket to Ride Legacy

All Aboard!!!!!!

Изгледа дека на пат е следната верзија на мега популарната друштвена игра Ticket to Ride која ќе биде Legacy верзија. Креаторите од Days of Wonder објави трејлер за новата верзија на Ticket to Ride, друштвената игра која се однесува на изградба на железнички линии до различни дестинации. Дизајнерите на ова ново издание се креаторот на Ticket to Ride, Alan Moon, креаторот на Pandemic, Matt Leacock и дизајнерот Risk: Legacy, Rob Daviau. Многу фанови се задоволни дека овој тизер ни прикажува дека оваа игра ќе биде Legacy верзија од Ticket to Ride.

Стилот на Legacy игрите се пресврт на популарните концепти на игрите но со тоа што се додава многу нови кампањи и целосно нови промени на самите игри. Daviau го измисли концептот на играта со Risk: Legacy, во кој играчите можат трајно да ја менуваат играта или да добијат други посебни предности врз основа на тоа кој победил во секоја игра. Daviau и Likok работеа заедно на трилогијата – Pandemic Legacy, која доби специјална награда на Spiel des Jahres. Издадени се неколку други наследени верзии на популарни игри, вклучувајќи ги Betrayal Legacy и Machi Koro Legacy.

Ticket to Ride, се разбира, е една од најдобрите модерни друштвени игри и создаде франшиза со различни мапи и неколку варијанти на правила. Јадрото на секоја игра Ticket to Ride вклучува обид да се освојат поени со поставување на железнички маркери на обоени простори помеѓу два града за да се формираат рути. Одредени градови имаат само ограничен број на правци кои одат во нив, така што играчите мора стратешки да бараат простор со нивниот ограничен број на шини.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Конечно пристигна моментот кој што гејмерите ширум светот со нетрпение го очекуваа! Претставувањето на трејлерот за Grand Theft Auto 6 (GTA 6)! Со овој прв поглед, Rockstar Games направи лудило од возбуда и исчекување во гејмерската заедница! Охх колку добро изгледа овааа!!!

Се појавија првите главни и клучни моменти од GTA 6, и сега јасно е дека ќе тргнеме на извонредно патување во иднината на игрите! Rockstar Games отсекогаш биле пионери во индустријата, познати по тоа што испорачува игри кои не само што соборуваат рекорди, туку и ја подигнуваат лентата за уметноста на интерактивно раскажување приказни. Од моментот кога започнува трејлерот, очигледно е дека Rockstar Games не штеделе на тоа GTA 6 да биде визуелно ремек дело. Графиката еволуирала на невидено ниво, нудејќи им на играчите неверојатно детална и извонредна средина. Поставката на играта, за која се шпекулира дека е модерен Vice City, оживува со неверојатни визуелни слики што ја доловуваат суштината на локациите инспирирани од Мајами.

Се чини дека GTA 6 е подготвен да го подигне раскажувањето приказни во игрите од отворен свет до нови височини. Трејлерот навестува богат наратив, воведувајќи нè во разновиден сет на ликови, секој со свои мотивации и приказни. Како и секогаш, Rockstar Games има вештина за изработка на сложени и ангажирани заплети, а ветувањето за меѓусебно поврзана мрежа на приказни во GTA 6 не е ништо помалку од возбудливо.