XBOX ги потврди насловите за нивниот најголем панел досега на Gamescom 2024

Во нова објава на X денес, XBOX објавија дека ќе се вратат на Gamescom 2024, а исто така потврдија само неколку од насловите што фановите можат да очекуваат да ги видат.

XBOX велат дека ќе го имаат „најголемиот панел досега“ за настанот помеѓу 21 и 25 август 2024 година. Во истата тема, Xbox потврди дека следните наслови ќе се појават на настанот:

  • Age of Mythology: Retold
  • Avowed
  • Ara: History Untold
  • Diablo IV: Vessel of Hatred
  • Diablo Immortal
  • The Elder Scrolls Online
  • Fallout 76
  • Towerborne
  • World of Warcraft: The War Within

Xbox дадоа една интресна изјава која гласи “Ќе има уште”. Не е јасно дали тоа значи дека Xbox ќе открие уште повеќе од насловите и амбициозните планови за својот штанд на Gamescom.

Денешното соопштение дојде откако Sony официјално потврди дека нема да присуствува на Gamescom 2024, одбележувајќи го своето петто отсуство по ред. Не понудија дополнителни детали за да објаснат зошто нема да дојдат повторно.

Нинтендо минатиот април потврдија дека нема да се приклучат на Gamescom ниту оваа година. Сепак, Нинтендо само што беше имаа официјална голема изложба на сите работи што ги спремаат. Они главно сакаат да направат свој голем настан за наследникот на Switch-от.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!