Indiana Jones and the Great Circle доби нов трејлер

За време на денешното прикажување на играта на Xbox, Bethesda имаше голем број објави и откритија за нивните игри. Еден од најочекуваните наслови на ждрепката беше нивниот проект за соработка со LucasFilm Games, Indiana Jones and the Great Circle. На изложбата, девелоперите конечно ни дадоа нов трејлер и погледнете малку игра.

Indiana Jones and the Great Circle е авантура во прво лице, која се одвива помеѓу настаните на Raiders of the Lost Ark и The Last Crusade. Тоа е игра фокусирана на наратив, каде играчите ќе можат да уживаат во некое истражување, кинематографска акција и вознемирувачки загатки. Се разбира, бидејќи ова е игра на Indiana Jones, има неколку мистерии што треба да се откријат и еден куп злобни сили што треба да се отстранат. Играта исто така ќе ве натера да комуницирате со нови и интересни ликови, како и да се соочите со познати непријатели.

Во однос на борбената игра, девелоперите открија дека во играта, играчите ќе можат да го користат камшикот за заштитен знак за да го одвлечат вниманието, разоружаат и да ги напаѓаат непријателите. Камшикот ќе послужи и како алатка за преминување, бидејќи може да го користите и за да се лулате на места.

Дополнително, Insider Gaming неодамна дозна дека прегледот за Indiana Jones and the Great Circle ќе биде прикажан ден по Xbox Game Showcase, што е на 10 јуни. како медиуми.

Ако денешниот трејлер ве прави немирни да ја играте играта, тогаш еве 5 игри како Индијана Џонс кои можете да ги испробате во меѓувреме. Indiana Jones and the Great Circle се издава за Xbox Series X/S и PC преку Steam.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Во последниве денови, една бизарна игра на Steam стана популарна – BANANA. Премисата на оваа игра е дека играчите кликаат на банана додека не заработат нови банани… Тоа е тоа… Да умре човек од кринџ! Но, има огромен пресврт во играта – луѓето периодично заработуваат случајни скинови (или овде може да се каже ‘кори’ од Банани) од различни реткости со кои можат да направат профит, продавајќи ги на Steam Market на други корисници…

Проблемот е во тоа што развивачот препознал дека огромното мнозинство од 700.000 врвни играчи снимени на Banana се ботови. Со оваа игра што користи „помалку од 1%“ од ресурсите на вашиот компјутер, луѓето поставуваат илјадници лажни профили за да ја водат оваа игра базирана на кликање со надеж дека ќе обезбедат и продаваат ретки скинови од банани, чиишто вредности брзо растат.

Од Бананче до Профитче

Во моментов, најскапите скинови (иако сакам да ги кажувам ‘Кори’ во овој случај) од банани што се продаваат на пазарот достигнаа повеќе од 1.000 долари, поради што се вклучуваат корисници со армии на ботови. Во интервју за медиумот Polygon, развивачот на играта призна дека станува збор за „легална грешка со глич за бесконечни пари“, а тимот размислуваше колку време ќе биде потребно пред Valve да се вклучи за да ја уништи играта.

Целата игра е вака:

  • Отворете ја Бананата
  • Кликајте на Бананата
  • Добивајте Дропови/Скинови
  • Тоа е тоа

Во интервјуто, развивачот потврди дека кога бројот на играчи бил 141.000, само една третина од тие играчи биле вистински. Останатите биле ботови. Додека повеќето корисници ги продаваат своите скинови од банани за едноцифрени центи, некои заработиле стотици долари преку играта. Исто така, развивачот го турка аспектот на играта за ангажирање во заедницата, нагласувајќи дека корисниците придонесуваат со своите дизајни, што на неодредено време го зголемува бројот на скинови од банани достапни за отклучување.

На Steam, Banana се рангира повисоко од Dota 2, PUBG, Apex Legends и GTA 5 во однос на вкупниот број на играчи, дури и ако повеќето од тие „играчи“ се ботови управувани од функциите за автоматско кликнување.

КЛИКАЈ

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!