PlayStation Поп-култура Серии

Сите инфомрации за PlayStation Portal, Pulse Elite и Pulse Explore

PlayStation го откри дека спремаат нови безжичните слушалки претходно ова лето, но не откри многу за нив освен што тие можат да се поврзат со PlayStation 5, PC и Мобилни. Сега, Sony не само што ја подигнаа завесата за својот нов уред за Remote Play – PlayStation Portal, туку и два нови аудио уреди што

Прочитај повеќе
Игрици

Ветеранскиот дизајнер на Call of Duty David Vonderhaar ги напушти Treyarch после 20 години

David Vonderhaar беше најпознат по неговата работа на серијалот на Black Ops. Најдобрите! Ветеранскиот дизајнер на Call of Duty, David Vonderhaar , кој беше најпознат по серијалот на Black Ops, ги напушти Activision и Treyarch по 18 години. Во својата улога како Дирекот на Дизајн во Treyarch, Vonderhaar работеше на вкупно осум дела на Call

Прочитај повеќе
PlayStation

Огромен PlayStation Showcase најавен за 24ти Мај 2023

За прв пат од 2021 година, Sony денес официјално јас сподели датата на следниот PlayStation Showcase една недела од денес. Секој Showcase се најавува буквално ден-два порано од кога ќе се случи но овој настан се најавува една недела порано. Причина за тоа е бидејќи овој PlayStation Showcase протече во јавноста дека ќе биде меѓу

Прочитај повеќе
PlayStation

PlayStation Plus Игри за месец Мај: GRID Legends, Chivalry 2 & Descenders

PlayStation ја потврди следната серија бесплатни игри за претплатниците на PlayStation Plus. Членовите на PS Plus во сите три нивоа ќе можат да ја преземат оваа тројка на игри во мај 2023 година: Grid Legends, Chivalry 2 и Descenders. Сите три игри ќе бидат бесплатни за претплатниците на PS Plus почнувајќи од 2 мај. Прво

Прочитај повеќе
Новости

Amnesia: The Bunker е Повторно Одложена

Девелоперите Frictional Games открија дека Amnesia: The Bunker е одложена од планираниот датум на објавување на 16-ти мај. За среќа, доцнењето нема да биде долго, бидејќи хорор-играта наместо тоа ќе се прекине на 23-ти мај. Иако дополнителното време ќе му овозможи на тимот да додаде малку лак, се чини дека тоа не беше вистинската причина

Прочитај повеќе
PlayStation

Излезе листата на PS Plus за април

По вчерашните гласини, Sony сега официјално ја претстави гејмерската линија PS Plus четврти месец. Игрите кои ќе доаѓаат со претплата на Sony од 5 април се: Hood: Outlaws & Legends (PS5, PS4) Slay the Spire (PS4) Sponge Bob: Battle for Bikini Bottom Rehydrated (PS4) Hood: Outlaws & Legends е солидна мултиплеер игра на која програмерите

Прочитај повеќе
PlayStation

CEO на PlayStation изјави дека First-Party игрите нема да излегуваат на Day 1 на PS Plus

По откривањето на Sony на неговото обновување на PlayStation Plus за кое се шпекулира, кое ги комбинира карактеристиките на Plus и оние на PlayStation Now во три различни нивоа, извршниот директор на PlayStation, Џим Рајан, откри дека играчите не треба да очекуваат игри од прва страна да се лансираат на услугата. Навидум алудирајќи на фактот

Прочитај повеќе