Во изработка е нова BATMAN игра

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

На интернет само што протече сосема нова Batman игра! Batman е еден од најпознатите и најпопуларните суперхерои во светот и на гејмингот и буквално целиот свет. Додека ликот помести планини за жанрот на суперхерои во филм, тој исто така беше одговорен за клучната пресвртница во адаптациите на видео игрите. Серијлот на Batman Arkham беше од суштинско значење за да им помогне на игрите со суперхерои да се чувствуваат како да се нешто посебно и нешто врвно, а не само евтини годишни изданија кои често се поврзуваа со нов филм. Игрите на Spider-Man почнаа да страдаат со текот на времето како резултат на тоа, но Batman успеа да го скрши овој калап и да создаде нешто што стоеше над сите други игри. И покрај завршувањето на тој серијал во 2015 година, Бетмен сè уште постои благодарение на ансамбл игрите како LEGO, MultiVersus и Injustice, па ајде и да го спомнеме еден од најголемите фејлови за оваа година во делот на гејмингот Gotham Knights. Но сепак квалитетен Batman, подобро да кажеме ЖИВ Batman не сме виделе многу одамна!

Како што забележал Jank Roettgers (via UploadVR), судскиот документ на FTC забележува дека Camouflaj работи на нова игра Batman VR за META. Инвеститорот е познат по неговата работа на Iron Man VR, игра која претходно беше ексклузивна за PlayStation VR, која сега се најде на Oculus откако студиото беше купено од Мета. Во документот се забележува дека тимот работи на Бетмен игра за уредот Meta’s Quest, но не нуди други детали. Rocksteady направи спин-оф за VR Arkham пред неколку години, но се чини поверојатно дека Camouflaj ќе си го направи своето.

Само времето ќе покаже како би изгледала оваа игра, но Мета се обидува да подготви здрава количина на возбудливи наслови од First-Party девелоперите за своите уреди. Rockstar Games дури направи договор да го донесе Grand Theft Auto: San Andreas на Meta уредот во блиска иднина. Веројатно ваквите зделки ќе продолжат да се случуваат со оглед на длабоките џебови на Мета, но кој знае дали тоа ќе се исплати.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Втората сезона на Overwatch 2 ќе започне следната недела на 6ти декември! Ажурирањето на сезоната носи нов херој во играта заедно со нова мапа, Battle Pass, празнична козметика и многу повеќе…

Оваа вест доаѓа преку новиот трејлер за 2та сезона на Overwatch 2, објавен денеска, кој можете да го погледнете подолу, заедно со нов блог пост од Blizzard. Во трејлерот, го гледаме новиот херој кој се приклучува на списокот на херои – Ramattra како и новата експорт Shambali мапа која влегува во редовната ротација на играта заедно со досегашните. Исто така го гледаме новиот Mythic скин на Junker Queen достапен во новиот Battle Pass како и поглед на некои од празничните скинови од претстојните празнични настани.

With a new season comes a new map pool. Along with our newest map, Shambali Monastery, players can anticipate the return of a fan-favorite, Rialto, and the most epic place on earth, Blizzard World. We’ll be visiting Oasis and Nepal at different times of the day and rotating out Hollywood and Watchpoint: Gibraltar. As a reminder, all off-rotation maps will continue to be available in custom games.” 

Blizzard

Blizzard вели дека темата на 2-та сезона е грчката митологија, што објаснува зошто митските скинови од Battle Pass е Zeus Junker Queen. Овој скин ќе вклучува нови прилагодувања, модели на оружја, гласовни линии и специјални ефекти. Легендарниот скин на Poseidon Ramattra и Легендарниот скин од Hades Pharah може да се заработи и со квестови.

“These heroes and several others will be imbued with awesome god-like powers in our new Battle for Olympus game mode. This new limited-time event will start on January 5 and last until January 19.”

Blizzard

Blizzard исто така враќа два празнични настани: Winter Wonderland and Lunar New Year. Секој настан оваа сезона, вклучувајќи ја и битката за Олимп, ќе има скин како награда што можете да се заработи со играње и исполнување предизвици. Можете исто така да заработите помали работи од сезона 2 со гледање стримери на Overwatch 2 на Twitch.

Сезона 2, исто така, носи неколку промени во рамнотежата на Overwatch 2. Blizzard вели дека се фокусира на масакрирањето на Sojourn’s Rail Gun на растојание за сезона 2, во обид да ги поттикне играчите да ја „искористат големата мобилност на Sojourn за да го затворат растојанието за повеќе да има уништувања”. Doomfist добива „значајни промени кои подобро ја поддржуваат неговата улога како Tank на тимот, додека сè уште го одржува јадрото на стилот на игра на неговиот идентитет на херој“. Севкупно, Blizzard вели дека може да очекувате прилагодувања за Ana, Bastion, Junker Queen, Kiriko, Mercy и Symmetra кога ажурирањето на сезона 2 ќе биде објавено на 6 декември.