Star Wars Outlwas со нов гејмплеј трејлер

На настанот Ubisoft Forward, Massive Entertainment прикажа нов трејлер кој прикажува доста во игра за нивниот претстоен RPG со отворен свет, Star Wars Outlaws. Најновиот трејлер ни даде поглед на системите за надградба што играчите може да ги очекуваат во играта, како што се експерти кои можат да ви помогнат да научите нови вештини. Трејлерот нè носи и во сосема нов регион, каде што трговците и другите НДК ќе го променат однесувањето во согласност со репутацијата на Кеј Вес кај оперативниот криминален синдикат.

Исто така, можевме да видиме како поминува низ вселенски брод и се бори со Вес користејќи проектили и проектили за да ги собори непријателите, што, исто така, на крајот и дадоа подобра репутација кај одреден криминален синдикат.

Потоа, програмерите прикажаа стелт сегмент во територијата Хат, каде што беа прикажани способности како скришум отстранување, скенирање на областа со помош на Nix и борба против бластер.

Откриени се и различни типови на непријатели, вклучувајќи ги полначите, ловците за дострел и тенковите. Кон крајот, ни беше кажано дека учењето нови вештини за бластер, надградбата на вашиот брзинец и станувањето главен крадец ќе бара од вас да барате различни типови на експерти кои секогаш ќе ве водат до возбудлива авантура.

Одметниците од „Војна на ѕвездите“ ќе имаат систем на репутација, каде што Кеј Вес ќе комуницира со различни криминални синдикати во подземјето. Секој избор што ќе го направите ќе влијае на вашата репутација и на однесувањето на синдикатите кон вас во играта. Се очекуваат и други RPG елементи како што се прилагодувања, надградби, опции за дијалог и повеќе.

Исто така, претходната трејлер за игра на трејлерот беше објавена за време на минатогодишниот настан на Ubisoft Forward, каде што можевме да видиме некои скришум механики и gunplay заедно со малку вселенски брод и траверсирање со брзина.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Во последниве денови, една бизарна игра на Steam стана популарна – BANANA. Премисата на оваа игра е дека играчите кликаат на банана додека не заработат нови банани… Тоа е тоа… Да умре човек од кринџ! Но, има огромен пресврт во играта – луѓето периодично заработуваат случајни скинови (или овде може да се каже ‘кори’ од Банани) од различни реткости со кои можат да направат профит, продавајќи ги на Steam Market на други корисници…

Проблемот е во тоа што развивачот препознал дека огромното мнозинство од 700.000 врвни играчи снимени на Banana се ботови. Со оваа игра што користи „помалку од 1%“ од ресурсите на вашиот компјутер, луѓето поставуваат илјадници лажни профили за да ја водат оваа игра базирана на кликање со надеж дека ќе обезбедат и продаваат ретки скинови од банани, чиишто вредности брзо растат.

Од Бананче до Профитче

Во моментов, најскапите скинови (иако сакам да ги кажувам ‘Кори’ во овој случај) од банани што се продаваат на пазарот достигнаа повеќе од 1.000 долари, поради што се вклучуваат корисници со армии на ботови. Во интервју за медиумот Polygon, развивачот на играта призна дека станува збор за „легална грешка со глич за бесконечни пари“, а тимот размислуваше колку време ќе биде потребно пред Valve да се вклучи за да ја уништи играта.

Целата игра е вака:

  • Отворете ја Бананата
  • Кликајте на Бананата
  • Добивајте Дропови/Скинови
  • Тоа е тоа

Во интервјуто, развивачот потврди дека кога бројот на играчи бил 141.000, само една третина од тие играчи биле вистински. Останатите биле ботови. Додека повеќето корисници ги продаваат своите скинови од банани за едноцифрени центи, некои заработиле стотици долари преку играта. Исто така, развивачот го турка аспектот на играта за ангажирање во заедницата, нагласувајќи дека корисниците придонесуваат со своите дизајни, што на неодредено време го зголемува бројот на скинови од банани достапни за отклучување.

На Steam, Banana се рангира повисоко од Dota 2, PUBG, Apex Legends и GTA 5 во однос на вкупниот број на играчи, дури и ако повеќето од тие „играчи“ се ботови управувани од функциите за автоматско кликнување.

КЛИКАЈ

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!