Bend Studio сè уште работат на ново IP, го претставија новото лого

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Има неколку PlayStation студиа кои што работат во тајност и некако не сакаат многу да објавуваат, а едно од нив е Bend Studios, креаторите на Days Gone. Тоа се менува денес со објава на блог со детали за историјата на Bend Studios, ни дава мало навестување за тоа што го прави тимот со својот следен проект.

Објавата ги прикажува игрите што Bend ги развил во својата речиси 30-годишна историја, од првите денови на студиото кога беше познато како Blank, Berlyn and Co., до времето кога беше познат како Eidetic кога го разви Bubsy 3D, Серијалот на Syphon Filter и пошироко. Има многу голема историја за студиото спакувано таму заедно со концептуалната уметност и многу повеќе. Но, она што следува за Bend Studio е пауза од која било серија или франшиза на која е работена или креирана претходно.

Bend Studio на блогот на PlayStation има убаво напишан историјат кој може да се погледнете ТУКА (tap)

“We are currently working on a new IP that includes multiplayer and builds upon the open-world systems of Days Gone, but brings you a whole new world that we are extremely excited to craft for you. We cannot wait to reveal it to you when the time is right.”

evin McAllister од Bend Studio.

Ова е втор пат Bend да го споменува својот нов проект, а првиот пат доаѓа од твит минатата година (твитот подеоле). Иако следната игра од студиото нема да биде Days Gone 2, ниту пак враќање на Siphon Filter, барем изгледа дека учи и гради од тие претходни дела. Дополнително, дали оваа ново IP ќе биде дел од новата иницијатива на Sony за развој на повеќе лајв сервиси, останува да видиме.

Bend Studio, исто така, ја искористи можноста да дебитира ново лого во блог постот, што можете да го видите погоре. Обработката на логото е убава промена во дизајнот од претходните повторувања бидејќи сега е модуларен и може да се вклопи во различна естетика за различни прилики.

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.