Batman: Arkham трилогијата пристигнува на Nintendo Switch во октомври

Batman: Arkham Трилогијата ќе излезе за Nintendo Switch на 13 октомври, потврдиja Нинтендо.

Во јуни беше објавено од компилацијата на прославените игри за Batman Arkham – Rocksteady дека игрите Arkham Asylum, Arkham City и Arkham Knight ќе се појават на конзолата оваа есен. Игите ќе бидат во комплет со сите претходно објавени DLC-иња, и ќе го означи првиот пат кога серијата се појавува на Switch.

Трилогијата за конзолата е портана од страна на Turn Me Up Games, кои претходно се занимаваа со Switch верзиите на It Takes Two, Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 и Borderlands Legendary Collection.

Во април, издавањето на играта на Rocksteady’s – Suicide Squad: Kill The Justice League беше одложено за следната година и до сега играта е премногу пати одложувана и многу фанови сметаат дека иако се работи за Rockstedy, играта нема да биде достојна. Во соопштението, студиото изјави дека играта е одложена од нејзиното претходно закажано издание во мај до 2 февруари 2024 година.

“We have made the tough but necessary decision to take the time needed to work on getting the game to be the best quality experience for players. Thank you to our amazing community for the continued support, patience and understanding. There is much more to share in the months ahead and we look forward to seeing you in Metropolis next year.”

Rocksteady Studios

МАРКЕТИНГ

About The Author

Штотуку беше потврдено кој ќе го игра најголемиот дел од групата пријатели на Аби во The Last of Us за втората сезона која треба да ја видиме во 2025 година. Во моментов, снимањето за сезоната е започнато и најголемите улоги кои се снимаат моментално се со Педро Паскал и Бела Ремзи. Последни информации што знаеме за сниањето е дека се одвива во Канада. Денес, ликовите на Мани, Мел, Овен и Нора беа потврдени дека се избрани.

Ако сте ја играле The Last of Us Part II, ќе знаете точно кои се Нора, Мани, Овен и Мел. Тие играат прилично важни споредни улоги во играта од 2020 година, иако нивното место во втората сезона од серијата допрва треба да се преполни.

Еве го неодамна откриениот кастинг:

  • Manny – Danny Ramirez (Top Gun: Maverick)
  • Mel – Ariela Barer (Marvel’s Runaways)
  • Nora – Tati Gabrielle (Uncharted)
  • Owen – Spencer Lord (Riverdale)