Најавена е следната Batman игра во Arkham серијалот

Според новиот трејлер објавен од IGN, следниот дел од хит серијата Batman: Arkham ќе биде VR игра со наслов Batman: Arkham Shadow.

Иако трејлерот не потврди конкретен датум на објавување, моментално е поставен прозорец за објавување за „крајот на 2024 година“. За среќа, исто така се заканува дека светската премиера доаѓа на Summer Game Fest 2024 на 7-ми јуни. Фановите веројатно може да очекуваат трејлер за датумот на објавување за време на тој настан.

Понатаму, денешниот трејлер додава дека Batman: Arkham Shadow ќе биде ексклузивно достапна на Meta Quest 3. Играта доаѓа од Camouflaj и Oculus Studios, кои соработуваа со DC и Warner Bros. Interactive Entertainment.

Оригиналната трилогија Batman: Arkham останува евергрин и го обнови интересот кога беше објавена на Switch пред неколку месеци. Обожавателите често го пофалуваа неговиот извонреден и течен борбен систем, како и незаборавните изведби.

Некои обожаватели можеби се разочарани што Batman: Arkham се враќа во VR просторот. Сепак, неговата извонредна игра треба да биде природно вклопување.

Описот на трејлерот едноставно вели дека „Готам Сити е во опасност“ и дека „ти си единствениот што може да го спаси“. Ова е отприлика нејасно како и за игра на тема Бетмен. Summer Game Fest најверојатно ќе открие повеќе за самиот наратив. Се надеваме дека ќе има збор и за актерската екипа.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Според новиот извештај на Dealabs, доверливиот протекувач billbil-kun тврди дека God of War Ragnarök наскоро ќе добие најава за PC.

Извештајот проценува дека верзијата за компјутер ќе биде „објавена некаде во мај 2024 година“, лабаво преведена. Се додава дека најавата би можела да пристигне за време на новата изложба на PlayStation, која, исто така, веројатно доаѓа овој месец.

Dealabs, исто така, споменува дека не може да го потврди датумот на објавување за PC верзијата на God of War Ragnarök, иако го истакнува датумот на лансирање на оригиналот во 2022 година.

God of War Ragnarök е еден од најценетите ексклузивни наслови на PlayStation. Сепак, PlayStation ќе ја објави Ghost of Tsushima Director’s Cut за ПЦ следната недела на 16 мај. Значи, постои преседан за слични планови.

И покрај некои измешани чувства за PSN, новата верзија за компјутер на Ghost of Tsushima изненадувачки ќе ги вклучи и трофеите на PlayStation и преклопот. Не е јасно дали овие карактеристики на компјутер ќе се прошират на наслов како God of War Ragnarök.

Billbil-kun успешно објави различни вести од индустријата и други неизбежни најави. Ова ги вклучува тврдењата за Death Stranding 2 од јануари 2024 година. Набргу потоа, Death Stranding 2 доби нов трејлер за приказната.

Значи, многу е веројатно дека доаѓа најавата за God of War Ragnarök. Сепак, ништо не е потврдено, а PlayStation се уште официјално не се закачи или откри ништо.