Објавени се победничките Друштвени Игри од Spiel del Jahres 2022

Во текот на викендот беа објавени победниците на наградите за друштвени игри – Spiel del Jahres. Cascadia, игра за поставување плочки на природата, дизајнирана од Ренди Флин и објавена од Flatout Games, ја освои наградата Spiel del Jahres (Игра на годината). Во меѓувреме, Magic Mountain, мермерна игра во која се вклучени вештерки кои демнат во магична шума дизајнирана од Јенс-Петер Шлиман и Бернхард Вебер и објавена од Амиго, ја освои наградата Kinderspiel des Jahres (Детска игра на годината). Конечно, Living Forest, игра за градење територија од Aske Christiansen и објавена од Pegasus Spiele, ја освои наградата Kennerspiel del Jahres (Игра на годината за познавач-гејмер).

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Конечно пристигна моментот кој што гејмерите ширум светот со нетрпение го очекуваа! Претставувањето на трејлерот за Grand Theft Auto 6 (GTA 6)! Со овој прв поглед, Rockstar Games направи лудило од возбуда и исчекување во гејмерската заедница! Охх колку добро изгледа овааа!!!

Се појавија првите главни и клучни моменти од GTA 6, и сега јасно е дека ќе тргнеме на извонредно патување во иднината на игрите! Rockstar Games отсекогаш биле пионери во индустријата, познати по тоа што испорачува игри кои не само што соборуваат рекорди, туку и ја подигнуваат лентата за уметноста на интерактивно раскажување приказни. Од моментот кога започнува трејлерот, очигледно е дека Rockstar Games не штеделе на тоа GTA 6 да биде визуелно ремек дело. Графиката еволуирала на невидено ниво, нудејќи им на играчите неверојатно детална и извонредна средина. Поставката на играта, за која се шпекулира дека е модерен Vice City, оживува со неверојатни визуелни слики што ја доловуваат суштината на локациите инспирирани од Мајами.

Се чини дека GTA 6 е подготвен да го подигне раскажувањето приказни во игрите од отворен свет до нови височини. Трејлерот навестува богат наратив, воведувајќи нè во разновиден сет на ликови, секој со свои мотивации и приказни. Како и секогаш, Rockstar Games има вештина за изработка на сложени и ангажирани заплети, а ветувањето за меѓусебно поврзана мрежа на приказни во GTA 6 не е ништо помалку од возбудливо.