Игрици

Horizon Call of the Mountain за PSVR2 доби нов трејлер со гејмплеј

Guerilla Games понуди прв соодветен поглед на Horizon Call of the Mountain за PSVR2, заедно со веста дека сега е достапно бесплатно ажурирање за Horizon Forbidden West на PS4 и PS5, додавајќи ultra hard difficulty, New Game+ и други работи како што се козметика и менување на скилови. Horizon Call of the Mountain, кој беше

Прочитај повеќе
Игрици

The Callisto Protocol од креаторот на Dead Space доаѓа овој декември

The Callisto Protocol, Sci-Fi хоророт на креаторот на Dead Space, Glen Schofield, многу е сличен на Dead-Space! Интересно е што конечно има датум на објавување и пристигнува на PS4, PS5, XBOX и PC на 2-ри декември оваа година. The Callisto Protocol, кој официјално беше откриенa во декември 2020 година, е хорор игра сместена во 2320

Прочитај повеќе
Игрици

Final Fantasy 16 пристигнува следното лето (2023)

Final Fantasy 16 конечно има прозорец за издавање и тоа е летото 2023 година. Врвниот Naoki Yoshida претстави нов трејлер за играта на PlayStation State of Play што можете да го погледнете подолу, кој ни даде нов поглед на приказната и играта и гејмплејот. Посебно ја прикажува опцијата на “Cast of Summons”, или Eikons како

Прочитај повеќе
Игрици

Street Fighter 6 пристигнува во 2023

Capcom обезбеди first-look на Street Fighter 6, кој ќе биде лансирана за PlayStation 4 и PlayStation 5 во 2023 година. Трејлерот ги прикажува Jamie, Luke, Chun-Li и Ryu како се вклучени во некои улични бобри па и во рингови во место кое наликува на New York. Интересно е како играва беше убаво најавена и прикажана

Прочитај повеќе
Игрици

Сите девелопери и паблишери кои ќе бидат на Summer Game Fest 2022

Summer Game Fest започнува на 9ти јуни, а водителот Geoff Keighley ја откри целосната листа на издавачи на игри и студија кои учествуваат на настанот. Во твитот објавен погоре, Кили наведува дека SGF ќе прикажува настани и ажурирања од преку 30 партнери, а ќе бидат објавени повеќе. Засега, составот вклучува: 2K Activision Atlus Bandai Namco

Прочитај повеќе
Игрици

Гејмплеј од новата Sonic Frontiers игра

Sega прво дебитираше околу 30 секунди од Sonic Frontiers од отворениот свет на играта, но сега можете да гледате повеќе од седум минути од играта, благодарение на IGN. Во основа, тоа е проширен поглед на она што беше прикажано вчера и изгледа одлично. Мора да се каже дека изгледа прекрасно – изгледа пореално од која

Прочитај повеќе
Игрици

Излегоа скриншоти од згаснатото MMO на Marvel кое беше правено од креаторите на DC Universe Online

Пред многу брзо време Marvel го откажа нивното MMO кое беше во девелопмент од креаторите на DC Universe Online. Па, сега можеме да видиме што пропуштаме благодарение на новите скриншоти поставени во портфолиото на уметникот на ArtStation. (стиснете за да видите). Ramiro Galan – главен дизајнер во Pixelkings сподели неколку досега невидени слики на нивното

Прочитај повеќе
Игрици

Star Wars Jedi: Survivor – Првиот тизер трејлер

Помина долго време, но Respawn Entertainment и Electronic Arts конечно го открија продолжението Star Wars Jedi: Survivor денес за да се совпадне со Star Wars Celebration 2022. Star Wars Jedi: Survivor е продолжение на акциона-авантуристичката игра на Respawn од 2019 година Star Wars Jedi: Fallen Order и ќе го видиме главниот лик Cal Kestis на

Прочитај повеќе
Игрици

Марвеловото MMO од креаторите на DC Universe Online е откажано

End Global 7, ко-оп компанија составена од истакнати развојни студија како DC Universe Online dev Daybreak Game Company, во ноември минатата година откри дека има нов Marvel MMORPG во раниот развој. Сега, End Global 7 откри дека играта е откажана. Оваа вест доаѓа од Eurogamer, кој прв објави за изјавата на End Global 7. Во

Прочитај повеќе
Игрици

Cyberpunk платформерот Replaced е одложена поради конфликтот меѓу Русија и Украина

Прикажана на настанот на Xbox-Bethesda во 2021 година, Replaced е 2,5D Cyberpunk акционен-платформер сместена во алтернативна историја на САД од 1980-тите, нација измачена од корупција, алчност и општ колапс на општеството во по катастрофалниот нуклеарен настан. Како вештачка интелигенција затворена во човечко тело, играчите мора да го истражуваат регионот на Phoenix-City и да научат да

Прочитај повеќе