Поп-култура

Модерните видео игри но нацртани во ретро стил

Ultimate Ink Trash е уметник со многу јасна цел: да земе некои од најголемите видео игри на модерното доба и

Прочитај повеќе
Новости

Тајниот ѕид од Elden Ring кој треба да се удри многу пати да се отвори ги шокира сите играчи

Дојдете, седнете и дозволете ми да ви ја раскажам приказната за една навистина чудна, скриена врата во огромниот отворен свет

Прочитај повеќе
Новости

Хакери ги напаѓаат PC играчите на Elden Ring и нивните Saves

На играчите на Elden Ring им се советува да ја исклучат онлајн репродукцијата по извештаите дека некои играчи на компјутер

Прочитај повеќе
Новости

Првите 17 минути од Ghostwire: Tokyo

Хорор играта со отворен свет Ghostwire: Tokyo ве става на местото на засилувач на духови по име Актио, кој се

Прочитај повеќе
Новости

Guilty Gear Strive добива втор Character Pass и добива можност за crossplay

Arc System Works најави cross-play и втор Character Pass за Guilty Gear Strive, што значи дека четири дополнителни борци се

Прочитај повеќе
Новости

Креаторите на Ori and the Blind Forest се обвинети за токсично однесување и лошо управување

Креаторите на Ori and the Blind Forest, Moon Studios се обвинети за токсично однесување и лошо управување. Извештајот на Venturebeat

Прочитај повеќе
Новости

Се откри голема тајна во Witcher 3 после 7 години

Една голема тајна која се криела во The Witcher 3 после цели 7 години беше откриена од еден девелопер кој

Прочитај повеќе
Новости

Дигиталните човечки лица стануваат морничаво точни

Со започнувањето на Конференцијата за развивачи на игри (GDC) за 2022 година оваа недела, програмерите кои стојат зад Unity енџинот

Прочитај повеќе
Поп-култура

League of Legends го најави својот прв роман кој ќе биде наменет за карактерот Kalista

League of Legends е на пат да влезе во сосема нова арена за франшизата со објавувањето на првиот роман сместен

Прочитај повеќе
Новости

Преку 90,000 играчи на Call of Duty биле банирани минатата недела

Activision со авторитет го фрла чеканот за забрана. Официјалниот Twitter на Call of Duty објави дека во рок од само

Прочитај повеќе