Новости

Dr. Disrespect го продава влезот за BETA тестот на неговата игра во форма на NFT

Доколку не ви се допаѓа концептот на NFT во гејминг индустријата, големи се шансите дека уште помалку ќе ви се

Прочитај повеќе
Поп-култура

J.J. Abrams изработува скриптирана серија за U2 во соработка со Netflix

Стриминг гигантот Netflix ги здружил силите до J.J. Abrams и неговиот ‘Bad Robot Productions‘ банер за да изработат сценариска серија

Прочитај повеќе
Новости

Магационери украле голем број на графички карти во вредност од $35,000

Тројца мажи (магационери) во Русија, наводно биле уапсени откако украле 20 Nvidia RTX 3070TI од складиште во предградието. На видеото

Прочитај повеќе
Поп-култура

Game of Thrones: The Rise of The Dragon – Новата книга од серијалот на George R.R. Martin

“An Illustrated History of the Targaryen Dynasty”  Пред претстојната prequel/spin-off ТВ серија ‘House of The Dragon’ креаторот на ‘A Song

Прочитај повеќе
Новости

Overwatch League се враќа за два месеца, но немаат ниту еден спонзор

За помалку од седум недели, во мај, започнува петтата сезона на официјалната Overwatch League на Activison-Blizzard, која што ќе започне

Прочитај повеќе
Поп-култура

Сценаристите на ТВ серијата Halo велат дека не обрнале внимание на игрите

Според еден од водечките креативци на претстојната ТВ серија Halo, тимот не гледал или зборувал за игрите кога ја спремале

Прочитај повеќе
Поп-култура

Трејлерот за сезона 3 од The Boys бил репортнат повеќе од 20 милиони пати за мрачна и крвава содржина

Мрачната и крвава серија од Amazon ни во третата сезона нема да намали со тоа што го прикажува, туку повеќе

Прочитај повеќе
Новости

Хорор играта IMMORTALITY е новиот наслов од креаторот на Her Story и Telling Tales која што доаѓа ова лето

Indie девелоперот Sam Barlow кој што е познат по неговите неконвенционални FMV хитови Her Story и Telling Tales, го претстави

Прочитај повеќе
Новости

Remedy наводно работат на Triple-A Doctor Strange игра

Излезе гласина која вели дека познатото студио Remedy работи на нова Doctor Strange AAA игра која треба да биде најавена

Прочитај повеќе
Новости

GTA 5 работи многу подобро на PS5 за разлика од XBOX Series X

Изгледа дека GTA 5 верзијата на Playstation 5 работи многу подобро од верзијата на XBOX Series S/X. Новиот римастер на

Прочитај повеќе