Новости

Voyage to the Sunken City е следната експанзија на Hearthstone која што има Naga тематика

Следната експанзија на Hearthstone ги носи играчите во градот Zin-Azshari, родниот град на страшната Naga и нивната корумпирана кралица Azshara.

Прочитај повеќе
Новости

Escape Academy е новиот Escape Puzzl-ер кој што наскоро доаѓа на сите актуелни платформи

Издавачите iam8bit и Skybound Games заедно ги споиле силите со развојниот тим на Coin Crew Games подготвуваат нова игра која

Прочитај повеќе
PC

Протече потенцијалниот датум за излегување на PC верзијата од Uncharted: Legacy of Thieves Collection

Потенцијалниот датум на верзијата за PC за играта Uncharted: Legacy of Thieves Collection се појави накратко на Steam, што сугерираше

Прочитај повеќе
PlayStation

Ghostwire: Tokyo на PS5 ќе има 5 графички модови

Новата игра со натприродни елементи која што ќе се случува во Токио од девелоперите Tango Gameworks и паблишерите Bethesda Games

Прочитај повеќе
Новости

The Crew 2 наскоро доаѓа на PS5 и XBOX Series S/X

Фантастичниот магазин за отворениет свет на Ubisoft и нивната популарна игра The Crew 2 наскоро ќе се придружат на нивната

Прочитај повеќе
Новости

Genshin Impact Version 2.6 – Нови карактери, дата на започнување и кодови за користење

Новата верзија од популарната игра Genshin Impact V2.6 го носи името “Zephyr of the Violet Garden” ќе го донесе во

Прочитај повеќе
Новости

Apex Legends Mobile добива потенцијална дата и Pre-Registration опцијата е отворена

Пред само некое време Apex Legends Mobile започна да излегува во живо во одредени региони, но ова лето, многу повеќе

Прочитај повеќе
Новости

That’s Incredible – Турнири за видео игри од 1983 година

Денешните натпревари во е-спорт може да се следат во живо преку многу стриминг платформи. И додека овие платформи за стриминг

Прочитај повеќе
Поп-култура

Во припрема е ТВ адаптација на играта A Plague Tale

Прекрасниот акционо-авантуристичка серијал на игрите A Plague Tale наскоро ќе се преселат и на вашите помали/поголеми екрани. Според францускиот медиум

Прочитај повеќе
Поп-култура

Режисерот на The Batman најави стрип серијал каде што ќе се раскаже приказната на The Riddler (Year One)

Режисерот на популарниот The Batman филм, Matt Reeves најави спин-оф стрип серијал каде што ќе се раскаже приказната на непријателот

Прочитај повеќе