Новости

Мод за Fallout: New Vegas го додава Message системот од Elden Ring

Дознавме дека некој направил Мод за Fallout: New Vegas го додава системот за пораки Elden Ring, овозможувајќи им на играчите

Прочитај повеќе
Новости

Играчите на WWE 2K22 имаат нарпавено скинови за Spider-Man, Moon Knight, Black Adam и уште многу други

Играчите на WWE 2K22 беа зафатени со создавање на речиси сите што можете да ги замислите во пакетот за креатори

Прочитај повеќе
Xbox

Играта Lost Eidolons на PC и XBOX пристигнува во текот на третиот квартал од оваа година

Тактичкиот Turn-Base RPG Lost Eidolons, направен од тимот за развој на Ocean Drive Studio, доби приближен датум на издавање. Играта

Прочитај повеќе
Новости

SF хоророт Quantum Error е жив и има нов Story Trailer

Бидејќи цела година не слушнавме ништо ново за SF хорор шутерот Quantum Error, многумина целосно заборавија на тоа. Но, точно

Прочитај повеќе
Новости

Играчите на Elden Ring го обожваат (и мразат) оружјето Moonveil Katana

Без разлика дали ви се допаѓа или не, самураите доминираат во Елден Ринг. Тоа е добра класа, со солидна основна

Прочитај повеќе
Поп-култура

Сите ТВ серијали базирани на игри кои што се најавени до сега

Ако во последно време обрнувате внимание на вестите, најверојатно сте забележале дека се подготвуваат многу ТВ-емисии за видео игри. Всушност,

Прочитај повеќе
PC

Vampire Survivors ќе добие 9 нови карактери, 5 нови стази и 16 нови оружја

Vampire Survivors, играта што ја нарековме „најдобрата џебна промена што можете да ја потрошите на Steam“, сега има соодветен патоказ

Прочитај повеќе
Новости

Шефот на Amazon Games – Michael Frazzini поднесе оставка од работната позиција

Шефот на студиото „Амазон гејмс“, Мајк Фрацини, се повлекува од функцијата за да се фокусира на семејството, според извештајот на

Прочитај повеќе
Новости

Најдобрите 8 Souls-Like игри кои што може да ги играте во 2022

Dark Souls е една од највлијателните видео игри на сите времиња, при што ремек-делото на From Software од 2011 година

Прочитај повеќе
Новости

Продолжението на The Forest – Sons of The Forest е одложена

Sons of the Forest, новата игра од креаторите на The Forest, Endnight Games, веќе нема да се прикажува на 20

Прочитај повеќе