Новости

Suicide Squad: Kill the Justice League е одложена за 2023

Suicide Squad: Kill the Justice League е официјално одложена. Првично планирано да започне во одреден момент во 2022 година, најновиот

Прочитај повеќе
Новости

Disney и Pixar влегуваат во целосно нов и прекрасен свет кој што се вика Disney’s Mirrorverse на 23ти Јуни

Walt Disney Games и Kabam Entertainment соработуваат за Disney’s Mirrorverse, акционен RPG кој започнува на 23 јуни на мобилни уреди

Прочитај повеќе
Технологија

Microsoft потврди дека Lapsus$ хакери украле многу битни Source кодови од Bing & Cortana

Оригинална приказна: LAPSUS$, истата хакерска група која неодамна ги таргетираше Nvidia и Samsung, потврди дека е насочена кон Microsoft, како

Прочитај повеќе
Технологија

Noctua има за цел да создаде уште поапсурдни графички во соработка со Asus

Noctua се здружи со Asus за да ја произведе апсолутно огромната графичка картичка RTX 3070 Noctua OC Edition минатата година

Прочитај повеќе
Новости

Ghostbusters: Spirits Unleashed е новата 4v1 мултиплејер игра од креаторите на Predator: Hunting Grounds

Illfonic ги пресече забите на лиценцирани асиметрични игри со повеќе играчи. По објавувањето на петок 13-ти во 2017 година и

Прочитај повеќе
Nintendo

Draglia Lost, мобилната RPG Nintendo Switch игра ќе биде изгасена во јули со нејзиното завршување на приказната

Dragalia Lost е акционен RPG со повеќе играчи развиен исклучиво за мобилни уреди од Nintendo во соработка со развивачот на

Прочитај повеќе
Новости

Todd Howard изјави дека Starfield ќе ги редефинира познатите хардкор RPGs

Еден неодамнешен дневник за развивачи вели дека семоќниот Тод Хауард вели дека Starfield ќе канализира постари хардкор RPG-и, меѓу другите

Прочитај повеќе
Технологија

Qualcomm нуди $100 милиони на Metaverse девелопери

Според неодамнешното соопштение за печатот, американската компанија за процесори Qualcomm нуди 100 милиони долари на развивачите на метаверс. Наречена Snapdragon

Прочитај повеќе
Новости

Следната PGA Tour Golf игра е презакажана од EA

Откако остана во мирување од 2015 година, Electronic Arts на почетокот на минатата година објави дека работи на нов влез

Прочитај повеќе
Новости

Протече информација за како ќе изгледа новото воздушно возило во Battlefield 2042

Необјавено воздушно возило од Battlefield 2042 е откриено во кодот на играта, заедно со значка за мајсторство во играта. Споделено

Прочитај повеќе