Поп-култура Серии

Dragon Age: Absolution – Новата анимирана серија на Netflix

Обожавателите на Dragon Age имаат со што да се задоволат додека го чекаат Dragon Age: Dreadwolf. Денес, на Netflix Geeked

Прочитај повеќе
PlayStation

God of War: Ragnarok треба да излезе во ноември

Среде изобилството гласини во врска со датумот на издавање на God of War: Ragnarok и дали ќе излезе оваа година

Прочитај повеќе
Новости

The Last of Us Part I Remake – Најавена за PS5 и PC

Издавачот Sony Interactive Entertainment и развивачот Naughty Dog го најавија The Last of Us Part I, нов римејк. Преработката на

Прочитај повеќе
Новости

Skate Story – Возете скејт во подземјето

Devolver Digital и Sam Eng објавија нов трејлер за Skate Story, како дел од Devolver Summer Showcase. Играта се лансира

Прочитај повеќе
Новости Игрици

Се најави The Lord of the Rings: Return to Moria

Новата игра од серијалот на The Lord of the Rings – наречена Lord of the Rings: Return to Moria –

Прочитај повеќе
Новости

Во изработка е Minecraft RTS игра

Во подготовка е уште една игра на Minecraft, а овој пат, наводно, се работи за наслов на RTS. Поранешниот водител

Прочитај повеќе
Поп-култура

Аниме серијалот Cyberpunk: Edgerunners на CD Project Red доби нови трејлер и ново делче од серијата

Кога ќе помислите на CD Projekt Red и зборот Cyberpunk заедно, ќе добиете одредена мисла во вашата глава. Да, сите

Прочитај повеќе
Игрици

Првата експанзија на Forza Horizon 5 протече на Steam

Експанзија за Forza Horizon 5 е забележана на Steam, но сепак брзо е се тргна од Steam сајтот. Страницата откри

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Протекоа многу инфорамции за Horizon серијата која ја припремаат Netflix

Релативно неодамна дознавме за претстојната ТВ адаптација на серијалот од Guerrilla – Horizon, но веќе деталите за концептот на серијата,

Прочитај повеќе
Новости

E3 официјално се враќа во 2023 година

Јуни е, многу убав месец од годината исполнет буквално со сите можни настани, што во речиси секоја година пред 2020

Прочитај повеќе