PlayStation

Sony работат на нова Astro Bot игра за оваа година

Во една неодамнешна епизода од емисијата Game Mess Mornings, Џеф Груб изјави дека Sony би можеби работат на сосема нов дел од серијалот

Прочитај повеќе
Колумна

Студиото Bandai Namco откажаа 5 игри кои биле во развој

Bandai Namco откажа пет игри кои беа во развој, откако направија големи промени во структурата за развој во нивното студио. Откритието дојде за

Прочитај повеќе
Xbox

Иднината на Microsoft и XBOX – Нова конзола, 4 ексклузиви на Други Конзоли, Игрите на Activision-Blizzard доаѓаат на GamePass

Нова конзола За време на денешниот Официјален подкаст на XBOX во кој беа вклучени Сара Бонд, Мет Бути и Фил Спенсер, беше откриено

Прочитај повеќе
Интервју

Интервју со Дебелиот Крај

Ново Throwback GGMK Thursday кое што овој пат е многу повеќе хумористично! Едно од најталентираното дуо во Македонија, Симе и Наско успеваа да

Прочитај повеќе
PlayStation

Sony изјавија дека PlayStation 5 влегува во “последната фаза” од животот

Откако беше објавено дека Sony испорачале 54,8 милиони единици ширум светот на конзолата PlayStation 5, Sony изјавија дека конзолата оди во „последната фаза

Прочитај повеќе
PlayStation

Insomniac Games се пофалија со 10 Милиони продадени копии на Marvel’s Spider-Man 2

Insomniac Games објави дека Marvel’s Spider-Man 2 се продала во над 10 милиони копии од нејзиното објавување во октомври 2023 година. „Ви благодариме

Прочитај повеќе
Друштвени игри

Philharmonix – Новата игра на Archona Games е на Kickstarter

Пред неколку години тоа што почна како убава идеја и пасија кон Друштвени Игри, денес прерасна во сериозно студио кое што може да

Прочитај повеќе
Интервју

Интервју со Јанко “Јади Бурек” Илковски

Со две раце, доколку можеме и повеќе, потпишување дека Јанко Илковски е една од главните причини за која што денес постои поимот Гејминг

Прочитај повеќе
Колумна

Гејмерите во Америка потрошиле $57 милијарди во 2023

Во неодамнешниот заеднички извештај објавен од Здружението за софтвер за забава во Америка, беше откриено дека потрошувачката на гејмерите за видео игри во

Прочитај повеќе
PlayStation

Marvel’s Spider-Man 2 добива големо ажурирање на 7ми март

Според новата објава на Твитер, Insomniac Games ќе објави големо ново ажурирање за Marvel’s Spider-Man 2 на 7-ми март. Објавата открива дека ова

Прочитај повеќе