Новости

Новото ажурирање на Marvel’s Avengers доби дата на излегување

Најновото ажурирање за Marvel’s Avengers конечно доби датум на објавување. Претходно овој месец, Square Enix и Crystal Dynamics објавија дека нова закрпа за

Прочитај повеќе
Новости

Uncharted: Fortune Hunter ќе биде угасната наскоро

Naughty Dog објави дека поддршката за Uncharted: Fortune Hunter официјално завршува. Мобилната игра за бесплатна игра лансирана на уредите iOS и Android уште

Прочитај повеќе
Новости

Ажурирањето на Forza Horizon 5 го носи новиот PvP систем

Најновото ажурирање за Forza Horizon 5 носи сосема нов систем на прогресија во конкурентен режим на повеќе играчи. Како што е објаснето во

Прочитај повеќе
Новости

BAFTA Games го одбра најдобриот контролер некогаш направен со гласовите од Twitter

Секој гејмер кој игра на конзоли веројатно има свој омилен контролер. Во последниот половина век, имаше стотици различни контролери, и добри и лоши,

Прочитај повеќе
Новости

Рангирање на најдобрите Far Cry игри

Неколку серии со шутери од прво лице ја имаа долговечноста на Far Cry, со наследство кое датира повеќе од 17 години и девет

Прочитај повеќе
Новости

Започнаа Pre-Registrations за Diablo Immortal на iOS, има добри козметики кои што можат да се земат

Diablo Immortal е чекор поблиску до објавување, бидејќи Blizzard објави дека пред-регистрацијата сега е отворена на iOS. Пред-регистрацијата веќе беше достапна на Android.

Прочитај повеќе
Хардвер

Asus ќе ги намали цените на нивните графички секаде низ светот

Иако веќе некое време е тешко да се набават нови, висококвалитетни графички картички, тоа неодамна се менува. Понудата полека се зголемува и како

Прочитај повеќе
PC

Нов Forever Skies трејлер прикажува Extended Look на FPS Survival играта

Далеку од дома објави нов трејлер за својата претстојна научно-фантастична игра за преживување во прво лице, Forever Skies, и ја прикажува импресивната вертикалност

Прочитај повеќе
PlayStation

One Piece Odyssey – новата RPG од креаторите на

Pokémon Diamond And Shining Pearl И покрај неговото признание и популарност, One Piece продолжува да биде мачно искуство за гледање поради невидениот број

Прочитај повеќе
PC

BioShock Infinite за PC скришно доби неколку ажурирања овој месец

BioShock Infinite штотуку ја имаше својата деветгодишна годишнина во саботата, откако првпат беше објавена на 26 март 2013 година, а сега, фановите забележуваат

Прочитај повеќе