Игрици

Slipknot доаѓаат во Smite

Кросоверите во Smite не се непознати нешта кога се работи веќе за TMNT, Stranger Things во MOBA, но оваа недела, креаторот Hi-Rez Studios можеби штотуку ја откри најнеочекуваната соработка досега. Студиото објави дека Slipknot ќе дојдат во играта преку колекција на нови скинови за различни богови, како и настан фокусиран околу кросоверот. Сето ова е […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Игрици

Elden Ring Theme во 15 различни музички жанрови

Доколку не ви е доста од Elden Ring или неговиот саундтрак, музичкиот продуцент и јутубер Alex Moukala објави кавер верзија на главната композиција на Elden Ring која кружи низ 15 различни музички стилови, почнувајќи од класична шпанска гитара до темен синт, симфониски метал и многу повеќе. Moulaka рече дека видеото е инспирирано од Marvel’s Doctor […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

J.J. Abrams изработува скриптирана серија за U2 во соработка со Netflix

Стриминг гигантот Netflix ги здружил силите до J.J. Abrams и неговиот ‘Bad Robot Productions‘ банер за да изработат сценариска серија за легендарниот рок бенд U2. Ненасловената серија која што моментално е во рана фаза на развој, ќе биде пишувана од страна на Anthony McCarten. Писателот номиниран за Оскар ќе го одбележи своето враќање во светото […]

Прочитај повеќе