Uncategorized

CD Projekt Red работат на Бесплатен Witcher 3 Мод кој треба да биде Едитор на Играта

Беше голема година за Cyberpunk 2077 и развивачот на The Witcher 3: Wild Hunt, CD Projekt Red. Го објави Phantom Liberty, првата и единствена експанзија за Cyberpunk 2077, ја дебитираше својата саундтрак на услугите за стриминг, ги откри плановите за Cyberpunk проект во живо и само оваа недела, освои четири номинации за The Game Awards

Прочитај повеќе
Uncategorized

Vampire Survivors доаѓа на Nintendo Switch со Couch Co-op дополнување за сите платформи

Vampire Survivors беше едно од поголемите изненадувања од минатата година, кое речиси од никаде го популаризираше жанрот roguelike shoot ’em-up додека попатно доби неколку признанија. Девелоперите од Poncle ја објавиja играта на PC првично, но оттогаш таа дојде на Xbox и мобилни. Таа листа на платформи е на пат да стане уште поголема бидејќи денешниот

Прочитај повеќе