Почина актерот Matthew Perry, ѕвездата од култникот ситком FRIENDS

Ѕвездата на еден од најголемите ситкоми „Пријатели“ Метју Пери, кој го запозна светот со симпатичниот лик на Чендлер Бинг во сега веќе класичната серија, почина на 54-годишна возраст… Според извештајот на TMZ, велат дека актерот бил пронајден во неговиот дом во областа Лос Анџелес, и се чини дека Пери се удавил во неговото џакузи или базен. Во извештајот се наведува дека прва помош притрчале во куќата на повик за срцев удар и дека тој бил пронајден во џакузи во домот. На TMZ, исто така, му е кажано дека не била пронајдена дрога на местото на настанот и дека не е вклучено никакво лично или наместено убиство.

Пери го играше ликот на Чендлер во текот на серијата од 10 сезони, и иако шоуто беше неверојатно популарно за време на неговото прикажување, некако стана уште попопуларно во последниве години поради неговата работа на стриминг сервисите. Актерската екипа повторно се соедини за повторно обединување на FRIENDS на HBO Max во 2021 година и повторно ќе го разгледа вистинскиот сет на серијата и толку многу моменти што обожавателите ги сакаа низ серијата.

Покрај „Friends“, Пери имаше незаборавни улоги во проекти како The West Wing, The Whole Nine Yards, Fools Rush In и Three to Tango. Тој се врати на ТВ како дел од Studio 60 на Арон Соркин на Sunset Strip, а потоа глумеше во проекти како The Good Wife, The Odd Couple, Go On и многу повеќе.

Пери неодамна напиша книга во која детално ги опишува неговите борби со зависноста од дрога во текот на неговата кариера, насловена како Големата страшна работа. Во книгата, Пери станува неверојатно искрен за своето патување, а во интервју за GQ Пери рече дека се надева дека книгата и неговата приказна можат да им помогнат на другите кои се борат со истите зависности да се чувствуваат помалку осамени.

“It’s a book about the rise and rise of my fame, all while battling this horrible addiction,” Perry said. “It’s dedicated to ‘all of the sufferers out there. You know who you are.’ And the point of it is to teach that addiction can hit everybody, and make people feel less alone…

“There has to be some reason why I’m still here, having done all of this crazy stuff, and I came to the conclusion it’s to write a book that will help people who are going through the same thing that I am, or did. Plus, I wanted the general public to realize how hard it was to quit and not be judgmental for people who are using. Because it is really, really hard.

“It’s not an ego journey or anything like that,” Perry said. “It’s the cold, hard truth about being an addict. Who made it. Who has to make it every day. The work you have to put in every day to save yourself from this monster that lives in your brain is a baffling thing to live with.”

Matthew Perry

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Штотуку беше објавено дека Саудиска Арабија ќе стане земјата каде што ќе се прават Олимписките Игри во Е-Спорт од 2025 година. Ова значајно откритие доаѓа по 12-годишниот договор потпишан меѓу IOC и Саудиската федерација за Е-Спорти. Во моментов, Светското првенство за е-спорт се одржува во Ријад, но Олимписките игри за еспорти ќе бидат нешто сосема друго.

Ова е резултат на соработката меѓу Томас Бах, претседателот на IOC, и HRH Prince Abdulaziz, министер за спорт во Саудиска Арабија.

Пишување историја

IOC имаа идеја за воведување на е-спорт на Олимписките игри, но зошто да го направите тоа кога можете да создадете сосема нов настан фокусиран на уникатната, дигитална индустрија?

Во изјавата за LinkedIn, Ралф Рајхерт, извршен директор на Фондацијата за Светски куп за еспорти, изјави:

Репрезентациите и гордоста сè уште се недоволно развиени во е-спортот, но сигурен сум дека ова ќе се промени со текот на времето. Ова е голем чекор за спортот, не толку за краткорочното влијание, туку за долгорочната перспектива.

Со оваа огромна зделка ќе се одржат првите олимписки еспортски игри во Саудиска Арабија следната година. Зборувајќи за партнерството, Томас Бах од IOC се осврна на некои клучни грижи во врска со поставувањето: „Со партнерството со саудискиот NOC, ние исто така обезбедивме почитување на олимписките вредности, особено во однос на насловите на играта на програмата, промоција на родовата еднаквост и ангажман со младата публика, која го прифаќа е-спортот“.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!