Dead Cells добива Анимирана Серија

Dead Cells, Rouge-Like играта од 2018 година, кој со текот на годините продолжи силно да се брои и гради со бројни DLC’s, наскоро ќе се прошири уште повеќе со анимирана серија базирана на играта. Серијата сè уште нема име, но има тизер трејлер што е објавен денес, како и некои од првите детали за серијата, студиото што ќе ја креира серијата и колку епизоди ќе добиеме од почеток.

Пред да се дојде до сето тоа, првиот тизер за анимираната серија Dead Cells може да се види подолу благодарение на Motion Twin, девелоперите на самата игра. Шоуто ќе се одвива на истиот неименуван остров прикажан во играта, објаснет е синопсисот за шоуто, а самата серија ќе ја води Bobbypills, студиото зад креациите како што се претстојната анимирана серија Far Cry 3 Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix.

“Made of course by Bobbypills, the French studio behind our animated trailers, the show takes place on (surprise, surprise) a cursed island that has been racked by a strange plague. After the island’s foolish king develops a remedy that ends up turning the population into monstrous creatures, prophecies depicting a flame-headed hero who will kill the crazy King begin to appear. As it so happens, this beheaded hero is real, but saving a kingdom isn’t on his schedule and he just wants to be left alone. Well, guess who isn’t going to be left alone…”

Motion Twin

Серијата ќе излезе во 2024 година, како што беше предложено во тизерот, но нема да биде достапно ширум светот веднаш кога ќе се појави за прв пат. Наместо тоа, ќе биде ексклузива за Франција за непознато време преку францускиот сервис за стриминг на Animation Digital Network пред да биде донесен на друго место потоа. Кога ќе дебитира, обожавателите на Dead Cells можат да очекуваат 10 епизоди кои ќе траат по седум минути.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!