Attack on Titan S4 – Трејлер за финалето

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Иднината на Attack on Titan е во етерот во овој момент, а Studio MAPPA допрва треба да открие дали серијата ќе продолжи по претстојното финале на четвртата и последна сезона од адаптацијата на темниот аниме. Со оглед на тоа што многумина теоретизираат дека се подготвува филм за да се прикаже драматичната битка помеѓу новиот извиднички полк и Ерен Јегер со моќта на Титанот основач покрај него, се појави нов трејлер кој ги возбудува фановите за големото финале кое е сигурно. да ја поставите сцената за она што е лесно најголемата борба на франшизата. Во претходната епизода од анимето „Напад на Титан“, кое минатата недела паузираше како резултат на „Аниме Јапонија“, извидниците успеаја да постигнат голема победа, но со голема цена. Успевајќи да го обезбеди воздушниот брод што беше донесен во Паради од кланот Азумабито, Микаса и нејзините сојузници имаат само ограничен прозорец за да се пробијат до Ерен и Румблинг што треба да искорени големи делови од населението во светот надвор од островот. . Иако извидничкиот полк би можел навреме да стигне до Јегер, да се најде начин да го натерате да застане е друга приказна заедно бидејќи неговата новооткриена моќ во суштина го прави Ерен непобедлив.

Официјалната сметка на Твитер на Funimation го сподели новиот трејлер кој собра голем број од најголемите моменти од четвртата и последна сезона на Напад на Титан, подготвувајќи ги фановите за, можеби, последната епизода од серијата пред да заврши приказната со функција -долг филм:

Светот на титаните веќе се приближи на страниците на мангата и додека крајот што беше откриен преку режисерското сечење навестуваше дека би можело да има нови приказни во иднина, креаторот Хаџиме Исајама е цврсто скршен во врска со можноста од серијата која продолжува или со продолженија или со спин-оф. Иако ништо не е потврдено во врска со филмот „Напад на Титан“, многу фанови мислат дека финалето ќе се појави на големото платно делумно благодарение на неверојатниот успех на друга продукција од Студио MAPPA, Jujutsu Kaisen 0.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

It’s Game Boy Morbin’ Time! Во новото видео, YouTube-рот Wulff Den го стави Morbius на Game Boy Color „поради некоја причина“, со долг и досаден процес кој сепак можеби беше попријатен од реалното гледање на “најдобриот филм” Morbius. Ако ова ви звучи познато, можеби се сеќавате кога истиот YouTube-р го стави Tenet на Nolan на Game Boy Advance, иако тоа време беше инспириран од нешто специфично: инсистирањето на режисерот на Tenet да се гледа на „најголемиот можен екран. „ и покрај тоа што беше пуштен во почетокот на пандемијата, кога повеќето гледачи на филмови не беа подготвени да одат во кината.

Додека тој пат, Wulff Den се пошегува дека го ставиле филмот на Game Boy „за инает“, овој пат YouTube-рот признава дека го направиле Морбиус само „поради некоја причина“.

Со Tenet, Wulff Den го распореди преку пет GBA касети, од кои секоја содржи околу половина час видео со 6 фрејмови во секунда со резолуција од 192×128. Иако Morbius не е ни приближно долг како Tenet, дополнителната компресија потребна за филмот да се вклопи во касетите Game Boy Color од 4 MB значеше дека Morbius зеде 36 касети. Бидејќи тоа се многу празни касети, и никој нема да го гледа филмот на овој начин, тој направи само 3 од 36-те кертриџи.

“The original plan was to put Dune on a Game Boy Color cartridge, becasue the director of that film said some similarly-dumb stuff about wanting people to go to the theater to see his film on as big a screen as possible.”

Bob Wulff

И по Dune, што е следното најдобро нешто? Морбиус, се разбира!