Во изработка е нова TopSpin 2K25 од 2K Games

Тениската серија на 2K се враќа по повеќе од една деценија мирување со TopSpin 2K25, објави денеска компанијата. Тоа го направи со брз тизер трејлер кој открива дека „доаѓа наскоро“. Нејзиното објавување се совпаѓа со првиот Грен слем тениски турнир во 2024 година, Австралија опен, кој започна во сабота, 13 јануари.

Денес, 2K го откри враќањето на TopSpin со тизер трејлерот за TopSpin 2K25, следната спортска игра која мора да се игра од 2K која целосно ги потопува обожавателите во светот на тенисот. Исто така, се забележуваат повеќе информации за играта кои што ќе дојдат многу наскоро

Официјална изјава за Медиумите

Првиот тизер трејлер за TopSpin 2K25

2K не откри датум на издавање или период на издавање, но со оглед на тоа што „25“ е во насловот, најверојатно ќе биде објавена оваа или следната година. Последната игра TopSpin беше објавена во 2011 година со Top Spin 4 за време на генерацијата Xbox 360/PlayStation 3.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Штотуку беше објавено дека Саудиска Арабија ќе стане земјата каде што ќе се прават Олимписките Игри во Е-Спорт од 2025 година. Ова значајно откритие доаѓа по 12-годишниот договор потпишан меѓу IOC и Саудиската федерација за Е-Спорти. Во моментов, Светското првенство за е-спорт се одржува во Ријад, но Олимписките игри за еспорти ќе бидат нешто сосема друго.

Ова е резултат на соработката меѓу Томас Бах, претседателот на IOC, и HRH Prince Abdulaziz, министер за спорт во Саудиска Арабија.

Пишување историја

IOC имаа идеја за воведување на е-спорт на Олимписките игри, но зошто да го направите тоа кога можете да создадете сосема нов настан фокусиран на уникатната, дигитална индустрија?

Во изјавата за LinkedIn, Ралф Рајхерт, извршен директор на Фондацијата за Светски куп за еспорти, изјави:

Репрезентациите и гордоста сè уште се недоволно развиени во е-спортот, но сигурен сум дека ова ќе се промени со текот на времето. Ова е голем чекор за спортот, не толку за краткорочното влијание, туку за долгорочната перспектива.

Со оваа огромна зделка ќе се одржат првите олимписки еспортски игри во Саудиска Арабија следната година. Зборувајќи за партнерството, Томас Бах од IOC се осврна на некои клучни грижи во врска со поставувањето: „Со партнерството со саудискиот NOC, ние исто така обезбедивме почитување на олимписките вредности, особено во однос на насловите на играта на програмата, промоција на родовата еднаквост и ангажман со младата публика, која го прифаќа е-спортот“.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!