Новости

Во изработка е нова TopSpin 2K25 од 2K Games

Тениската серија на 2K се враќа по повеќе од една деценија мирување со TopSpin 2K25, објави денеска компанијата. Тоа го направи со брз тизер трејлер кој открива дека „доаѓа наскоро“. Нејзиното објавување се совпаѓа со првиот Грен слем тениски турнир во 2024 година, Австралија опен, кој започна во сабота, 13 јануари. Денес, 2K го откри

Прочитај повеќе
Колумна

Take-Two и 2K се тужени поради лажните микротрансакции во нивните игри и Кражба при Онлајн плаќања

Take-Two Interactive и 2K Games се соочуваат со колективна тужба поради бришење и губење на купените валути и микротрансакции во играта. Тоа се случува кога играта или услугата прекинува да се користи. Доколку играте Online и потоа се исклучи конзолата, работите кои што биле купени онлајн се губат целосно. Тужбата (како што забележа Axios) ја

Прочитај повеќе
Новости Игрици

Во изработка е следната MAFIA игра, Prequel на трилогијата според шпекулации

Шефот на студиото Hangar 13, Haden Blackman, си оди од студиото на Mafia III по седум години, објави 2K Games. Како што беше изјавено поранешниот ветеран на LucasArts ќе „ја продолжи својата страст во нов потфат“. Според Kontaku ова иде на нешто многу интересно. Во Hangar 13 моментално се започнуваат раните фази за правење на

Прочитај повеќе
Новости

Играчите на WWE 2K22 имаат нарпавено скинови за Spider-Man, Moon Knight, Black Adam и уште многу други

Играчите на WWE 2K22 беа зафатени со создавање на речиси сите што можете да ги замислите во пакетот за креатори на ликови и креации на 2K22, вклучувајќи суперѕвезди на WWE, легенди и ѕвезди на AEW. Сепак, креациите не го вклучуваат само светот на професионалното борење, бидејќи има креации од сите сфери на гик културата, вклучувајќи

Прочитај повеќе