Во изработка е нова The Witcher трилогија заедно со The Witcher 4

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Canis Majoris & Polaris

CD Projekt Red објави дека сосема поинаква игра поврзана со франшизата на The Witcher е во развој заедно со The Witcher 4! Претходно оваа година, CD Projekt потврди дека ќе развива четврта голема игра во својата серија Witcher што ќе го означи почетокот на „ нова сага за франшизата“. И додека оваа игра засега едноставно се нарекува The Witcher 4 од страна на фановите, се чини дека уште еден голем влез во серијата исто така се развива од надворешно студио.

Потврдено како дел од новата порака од CD Projekt денес, издавачот откри дека насловот поврзан со The Witcher во моментов се прави надвор од CD Projekt Red. Оваа игра, која го носи кодното име Canis Majoris, се вели дека е целосно одвоена од The ​​Witcher 4. И покрај ова, CD Projekt сè уште ја опишува како „целосна игра Witcher“, што се чини дека имплицира дека може да има доста во заеднички со трите главни записи во серијата RPG. CD Projekt не наведе кое студио ја прави оваа игра, но откри дека проектот го водат програмери кои работеле со The Witcher во минатото.

Севкупно, ова значи дека три игри поврзани со The Witcher сега се во активен развој во исто време. Надвор од The Witcher 4 (кој го носи кодното име Polaris) и Canis Majoris, студиото Molasses Flood исто така работи на нова игра поставена во истиот универзум. Од CD Projekt појаснија дека оваа игра ќе биде сосема поинаква од другите наслови на Witcher и ќе инкорпорира мултиплеер елементи.

Со оглед на подемот на The Witcher како имот во изминатата деценија, не е премногу изненадувачки да се види дека CD Projekt навистина се приклонува кон оваа серија. Иако останува да се види како ќе завршат сите овие игри, оваа објава само дополнително потврдува дека ќе продолжиме да гледаме еден тон нови медиуми поврзани со The Witcher во годините што доаѓаат.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Втората сезона на Overwatch 2 ќе започне следната недела на 6ти декември! Ажурирањето на сезоната носи нов херој во играта заедно со нова мапа, Battle Pass, празнична козметика и многу повеќе…

Оваа вест доаѓа преку новиот трејлер за 2та сезона на Overwatch 2, објавен денеска, кој можете да го погледнете подолу, заедно со нов блог пост од Blizzard. Во трејлерот, го гледаме новиот херој кој се приклучува на списокот на херои – Ramattra како и новата експорт Shambali мапа која влегува во редовната ротација на играта заедно со досегашните. Исто така го гледаме новиот Mythic скин на Junker Queen достапен во новиот Battle Pass како и поглед на некои од празничните скинови од претстојните празнични настани.

With a new season comes a new map pool. Along with our newest map, Shambali Monastery, players can anticipate the return of a fan-favorite, Rialto, and the most epic place on earth, Blizzard World. We’ll be visiting Oasis and Nepal at different times of the day and rotating out Hollywood and Watchpoint: Gibraltar. As a reminder, all off-rotation maps will continue to be available in custom games.” 

Blizzard

Blizzard вели дека темата на 2-та сезона е грчката митологија, што објаснува зошто митските скинови од Battle Pass е Zeus Junker Queen. Овој скин ќе вклучува нови прилагодувања, модели на оружја, гласовни линии и специјални ефекти. Легендарниот скин на Poseidon Ramattra и Легендарниот скин од Hades Pharah може да се заработи и со квестови.

“These heroes and several others will be imbued with awesome god-like powers in our new Battle for Olympus game mode. This new limited-time event will start on January 5 and last until January 19.”

Blizzard

Blizzard исто така враќа два празнични настани: Winter Wonderland and Lunar New Year. Секој настан оваа сезона, вклучувајќи ја и битката за Олимп, ќе има скин како награда што можете да се заработи со играње и исполнување предизвици. Можете исто така да заработите помали работи од сезона 2 со гледање стримери на Overwatch 2 на Twitch.

Сезона 2, исто така, носи неколку промени во рамнотежата на Overwatch 2. Blizzard вели дека се фокусира на масакрирањето на Sojourn’s Rail Gun на растојание за сезона 2, во обид да ги поттикне играчите да ја „искористат големата мобилност на Sojourn за да го затворат растојанието за повеќе да има уништувања”. Doomfist добива „значајни промени кои подобро ја поддржуваат неговата улога како Tank на тимот, додека сè уште го одржува јадрото на стилот на игра на неговиот идентитет на херој“. Севкупно, Blizzard вели дека може да очекувате прилагодувања за Ana, Bastion, Junker Queen, Kiriko, Mercy и Symmetra кога ажурирањето на сезона 2 ќе биде објавено на 6 декември.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

Вести

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Социјала

КАТЕГОРИИ

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!