Трејлер за новата “Prince of Persia: The Lost Crown”

За време на Summer Game Fest, се започна со поглед на Prince of Persia: The Lost Crown, нов 2D платформер. Играта е првата нова титула на Принцот од Персија по римејкот на The Shadow and the Flame во 2013 година. Играта изгледа како враќање назад во најраните денови од серијата, додека сè уште вклучува модерна механика. Фановите на серијата нема да мора да чекаат премногу за да видат како ќе се одвива играта, бидејќи Ubisoft го откри датумот на објавување на 18 јануари 2024 година.

Prince of Persia: The Lost Crown ќе биде објавен на Nintendo Switch, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Amazon Luna и компјутер преку Epic Games Store. The Lost Crown ќе биде игра во стилот на Метроидванија, така што играчите може да очекуваат да отклучат нови области додека добиваат нови способности. Играчите ќе ја преземат улогата на ликот Саргон, член на групата наречена Бесмртните. Како што оди играта, Саргон со текот на времето ќе научи нови моќи, кои ќе му помогнат да отклучи нови локации, кои ќе се засноваат на персиската митологија. Со оглед на тоа што Ubisoft Forward ќе се одржи на 12-ти јуни, веројатно е дека би можеле да научиме многу повеќе за играта за само неколку денови.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!