Следната игра на Hi-Rez Studios е SMITE 2

Откриено е дека датамајнерите, наводно, откриле јасни докази што укажуваат на претстојната најава за Smite 2, продолжение на MOBA жанрот од трето лице, кое што е издадено во далечната 2014 година! 10 години Smite!

Откако беше објавено пред речиси една деценија, Smite одржува постојана публика, дури и ако никогаш не се приближила до големината на League of Legends или Dota 2 во жанрот на MOBA игрите.

Боговите на Smite 2

На Рускиот Steam сервис, наводно се појави објава во која се зборува за Smite 2 – но, таа објава беше премногу брзо тргната поради некои одредени причини. Тие причини нормално се дека Hi-Rez Studios не сакаа нивната игра да не биде протечена на интернет.

На друго место, посветените датамајнерите ископаа референци во Smite за „Smite 2 Founders Pack“. На smitedatamining.com се тврдеше дека овој пакет ќе биде достапен за време на роденденскиот настан на Smite во 2024 година, кој се паѓа на 25 март. Десеттото издание на турнирот на Светското првенство во играта во Атланта, Џорџија.

Како бесплатна, достапна MOBA за играње со некои уникатни, иновативни карактеристики, Smite без напор забавува стотици илјади гејмери речиси десет години. Сè уште не е познато како ќе изгледа „Smite 2“, како на пример дали ќе ја „промени“ првата игра, но времето најверојатно ќе покаже… Промиени во стилот на CS2 и Overwatch 2.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Golden Axe, класичната аркадна и конзолна игра од SEGA, добива своја ТВ серија на Comedy Central. Новото анимирано шоу ќе има 10 епизоди.

Актерската екипа за Golden Axe ги вклучува Метју Рис, Дени Пуди, Лијам Мекинтајр, Лиза Гилрој и Карл Тарт. Во шоуто ќе бидат Мајк Мекмахан од Solar Opposites и Џо Чендлер од American Dead извршен продуцент на серијата. Претседателот и извршен директор на SEGA Sammy, Харуки Сатоми, SEGA Corp COO и претседателот Шуџи Уцуми и Тору Накахара, исто така, ќе помогнат во извршниот продуцент на шоуто.

“In a hilarious and loving homage to Sega’s 1989 video game series, Golden Axe follows veteran warriors Ax Battler, Tyris Flare and Gilius Thunderhead as they once again battle to save Yuria from the evil giant Death Adder who just won’t seem to stay dead. Fortunately, this time they have the inexperienced and underprepared Hampton Squib on their side.

As far as the characters go, Rhys will voice Gilius Thunderhead, a battle dwarf with “poor hygiene and a chip on his shoulder.” Pudi voices Hampton Squib, “a naive, inexperienced first time adventurer who has dreamt of questing his entire life.

Gilroy plays Tyris Flare, a battle sorceress who is “deadly in a fight and even deadlier with her sharp wit.” McIntyre plays Ax Battler, a barbarian warrior who abides by a code of honor while also having a “sweet golden retriever demeanor.

Официјалната дескрипција на серијата