Нов трејлер за World of Warcraft: The War Within

Фановите на World of Warcraft со нетрпение очекуваа повеќе од претстојната експанзија The War Within и испораките на Xbox Games Showcase. Имаме сосема нов трејлер кој ни го дава датумот на објавување на експанзијата!

Благодарение на најновиот трејлер за World of Warcraft: The War Within, кој ја прикажува иконската CGI големина на студиото, знаеме дека датумот на објавување на експанзијата е 26 август 2024 година. Фановите на долготрајниот MMORPG не мора да чекаат долго за да фатете ги рацете на неколку нови зони, безброј потраги, зандани, рации и сосема нови трки за играње!

Што ќе добиеме во експанзијата?

Ќе видиме многу нови содржини за да го искористите вашето веќе ограничено слободно време кога World of Warcraft: The War Within ќе започне подоцна оваа година. Еве ги најзначајните нови функции:

  • Delves: Играчите можат да истражуваат подземни примери соло или со до четири други играчи, вклучително и придружник на NPC, за да заработат плен од високо ниво и да се справат со шефовите.
  • Воени ленти: Ако сте алтахолик, сега можете да го проширите вашиот алт систем со прогресија на целата сметка, вклучувајќи достигнувања и колекции, заедно со нов екран за избор на знаци.
  • Херојски таленти: Зголемете го целокупното ниво на моќ со херојски таленти за секоја класа специјализација во играта.
  • Зелен: Нова трка на џуџиња фалсификувани од титани, направена од жив камен проткаен со магија длабоко во самиот Азерот!

МАРКЕТИНГ

About The Author

Во последниве денови, една бизарна игра на Steam стана популарна – BANANA. Премисата на оваа игра е дека играчите кликаат на банана додека не заработат нови банани… Тоа е тоа… Да умре човек од кринџ! Но, има огромен пресврт во играта – луѓето периодично заработуваат случајни скинови (или овде може да се каже ‘кори’ од Банани) од различни реткости со кои можат да направат профит, продавајќи ги на Steam Market на други корисници…

Проблемот е во тоа што развивачот препознал дека огромното мнозинство од 700.000 врвни играчи снимени на Banana се ботови. Со оваа игра што користи „помалку од 1%“ од ресурсите на вашиот компјутер, луѓето поставуваат илјадници лажни профили за да ја водат оваа игра базирана на кликање со надеж дека ќе обезбедат и продаваат ретки скинови од банани, чиишто вредности брзо растат.

Од Бананче до Профитче

Во моментов, најскапите скинови (иако сакам да ги кажувам ‘Кори’ во овој случај) од банани што се продаваат на пазарот достигнаа повеќе од 1.000 долари, поради што се вклучуваат корисници со армии на ботови. Во интервју за медиумот Polygon, развивачот на играта призна дека станува збор за „легална грешка со глич за бесконечни пари“, а тимот размислуваше колку време ќе биде потребно пред Valve да се вклучи за да ја уништи играта.

Целата игра е вака:

  • Отворете ја Бананата
  • Кликајте на Бананата
  • Добивајте Дропови/Скинови
  • Тоа е тоа

Во интервјуто, развивачот потврди дека кога бројот на играчи бил 141.000, само една третина од тие играчи биле вистински. Останатите биле ботови. Додека повеќето корисници ги продаваат своите скинови од банани за едноцифрени центи, некои заработиле стотици долари преку играта. Исто така, развивачот го турка аспектот на играта за ангажирање во заедницата, нагласувајќи дека корисниците придонесуваат со своите дизајни, што на неодредено време го зголемува бројот на скинови од банани достапни за отклучување.

На Steam, Banana се рангира повисоко од Dota 2, PUBG, Apex Legends и GTA 5 во однос на вкупниот број на играчи, дури и ако повеќето од тие „играчи“ се ботови управувани од функциите за автоматско кликнување.

КЛИКАЈ

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!