Diablo 4 добива нов Survival мод

Сезона 5 од Diablo 4 се приближува, а со неа доаѓа сосема нов Survival мод за играчите да го искусат. Познат како Infernal Hordes, овој нов режим се отклучува по завршувањето на новата приказна во играта.

Infernal Hordes е активност каде што убивате хорди додека заработувате Burning Aether за да отклучите моќно оружје и други одредени новости“, велат Blizzard. „Успешно убијте ги хордите и ќе можете да се борите против моќниот Fell Council“.

Што се однесува до начинот на кој функционира режимот, Infernal Hordes гледа како непријателите напаѓаат во бранови од 90 секунди. По секој бран од 90 секунди, ќе можете да одлучите помеѓу три пеколни понуди пред да започне следниот бран. Овие пеколни понуди ќе ви дадат опции како што се зголемување на тешкотијата за повеќе награди, зголемување на вкупната штета и многу повеќе. Тие исто така можат да се натрупуваат додека се движите низ вашето трчање.

Додека се борите, ќе заработите Burning Aether да го потрошите на крајот од трката.

Успешно убијте ги сите бранови во Нигот што се обидувате да напредувате до Бунарот на омразата, а потоа борете се со Советот на паднатите“, продолжи Близард. „По поразување на Фел советот, потрошете го вашиот запален етер на пленот на пеколот“.

Спајс на пеколот нуди четири различни опции по успешното возење: Расипа на опрема, Плен на материјали, Племени од злато и Расипеност на поголема опрема.

Во прилог на режимот Infernal Hordes, сезона 5 ќе содржи нови оружја и предмети, ажурирања за шефовите на крајот на играта и многу повеќе. Во моментов, содржината на 5-та сезона е достапна во областа за јавно тестирање (PTR) што трае од 25 јуни до 2 јули. За да се придружите на PTR, едноставно треба да ја изберете опцијата „Public Test Realm“ од паѓачкото мени над копчето за репродукција во Battle .нето.

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!