PC

Valorant наскоро може да ја видиме и на конзоли

Мултиплеер стрелецот Valorant на Riot, кој е достапен за компјутер од 2020 година, наскоро би можел да се појави на конзолите. Иако Riot Games и претходно изрази желба да ја донесе играта на конзолите, до денес тоа не се случи, но судејќи според новиот оглас за работа, се чини дека е крајно време работите да

Прочитај повеќе
PC

F2P шутер мултиплејерот CROWZ е сега достапна во Early Access

Издавачот Thumbage и развивачот RoyalCrow објавија дека нивниот стрелец за бесплатна игра Crowz сега е достапен преку ран пристап. Crowz е тимски мултиплеер шутер од трето лице кој моментално има два режима за играње. Првиот насловен „Blood Zone“ е стрелец Capture the Point каде играчите се борат против клучните локации распоредени на голема мапа, користејќи

Прочитај повеќе
PC

Најавен е продолжетокот на Hyper Light Drifters – Hyper Light Breaker

Gearbox Publishing и развивачот Heart Machine го објавија Hyper Light Breaker, целосно 3D продолжение на нивниот инди хит Hyper Light Drifter. Hyper Light Breaker моментално е потврден само за Windows PC (преку Steam) и првично ќе започне преку Steam Early Access некаде во 2023 година. „Лудо е да се мисли дека поминаа шест години откако

Прочитај повеќе
PC

Death Stranding Director’s Cut за PC е достапна од денес

Death Stranding: Director’s Cut е излезен на компјутер денес, обезбедувајќи надградена верзија на првата – и моментално единствената – игра во „жанрот на стринг“ што истакна дека дизајнерот на игри и обожавател на Бетмен Хидео Коџима го предводеше развојот. На компјутер, можете да ги очекувате истите графички подобрувања како и обичното издание на играта, со

Прочитај повеќе
PC

Студиото на Loop Hero ги бодри своите корисници од Русија да ја симнуваат играта пиратски

Потенцијалните купувачи на Loop Hero со седиште во области погодени од економски санкции треба да ја пиратираат играта, објави студиото Four Quarters. Поради санкциите воведени по руската инвазија на Украина на 24 февруари, некои клиенти во Русија можеби нема да можат да користат редовни начини на плаќање за да купуваат игри на Steam. Руското независно

Прочитај повеќе
PC

The Jailer е победен на Mythic Difficulty после 277 мачни обиди

Трката да се биде првиот еснаф од World of Warcraft што ќе ја заврши последната рација на проширувањето на играта Shadowlands на најголема тешкотија конечно заврши, и беше мачна. Повеќето трки WoW Mythic World First траат околу една недела со речиси постојани обиди од врвните светски еснафи WoW. Тоа беше случај со двете претходни рации

Прочитај повеќе
PC

Нов Forever Skies трејлер прикажува Extended Look на FPS Survival играта

Далеку од дома објави нов трејлер за својата претстојна научно-фантастична игра за преживување во прво лице, Forever Skies, и ја прикажува импресивната вертикалност што играчите ќе се движат на напуштена, изнемоштена Земја. Forever Skies беше откриен уште во јануари. Далеку од дома тогаш покажа дека играчите ќе контролираат научник кој се враќа на уништената Земја

Прочитај повеќе
PC

BioShock Infinite за PC скришно доби неколку ажурирања овој месец

BioShock Infinite штотуку ја имаше својата деветгодишна годишнина во саботата, откако првпат беше објавена на 26 март 2013 година, а сега, фановите забележуваат нешто чудно за верзијата на играта за компјутер: тивко доби 13 ажурирања овој месец. Тоа е доста ажурирања, но тоа е повеќе од дузина над повеќекратните што постојано се прикажуваат во BioShock

Прочитај повеќе
PC

POSTAL 4 официјално излегува во април 2022

Програмерите Running With Scissors објавија дека POSTAL 4 ќе биде целосно објавен следниот месец во април 2022 година. Додека POSTAL 4 излегува целосно на 20-ти април во своето големо издание 1.0, играта ќе биде достапна на Windows PC (преку Steam, GOG и Green Man Gaming). Играта првично беше објавена преку Ран пристап во октомври 2019

Прочитај повеќе
PC

Vampire Survivors ќе добие 9 нови карактери, 5 нови стази и 16 нови оружја

Vampire Survivors, играта што ја нарековме „најдобрата џебна промена што можете да ја потрошите на Steam“, сега има соодветен патоказ за развој. Во објава на Steam, креаторите на играта понкл наведоа што сакаат да прават со играта да се движи напред. Прилично е возбудливо ако, како мене, сте маѓепсани од играта од 3 долари за

Прочитај повеќе