Еспорт

Valorant нема да биде дел од Светското првенство во ЕСпорт

Официјално е потврдено дека Valorant нема да биде вклучена во Светско првенство во еспорт поради „конфликти/лоша организација во распоредот“. Инаугуративниот настан на Светското првенство во ЕСпорт започнува на 3 јули 2024 година и треба да вклучи 8 недели интензивна конкуренција на повеќе од 20 игри. Riot Games требаше да има 3 игри на овој турнир,

Прочитај повеќе
Новости

ISO – Новиот Агент во Valorant

ISO е следниот VALORANT агент кој ќе дојде во играта, и пристигнува со директен лет дури од Кина. Како агент 24, ISO ќе се појави во играта на Riot Games како Дуелист со неверојатни способности. Тој е енигма – мистериозен убиец со неверојатни таленти за убиство, а неговата историја е откриена во триминутен трејлер. Според

Прочитај повеќе
Новости

Македонија стигна до Топ 4 на глобалното финале на Red Bull Campus Clutch во Бразил!

Тимот на OBK или македонскиот Red Bull Campus Clutch шампион, во периодот од 11-17 декември, беше на гостување во Сао Паоло, Бразил каде ги “вкрстија копјата” со 50 тимови од различни делови од светот во борба за титулата НАЈДОБАР СТУДЕНТСКИ VALORANT ТИМ & НАГРАДА ОД 20.000 ЕВРА! Инаку тимот OBK (екс Brazil Bound) е актуелен

Прочитај повеќе
Платена објава

Гејминг Натпревар во Диско! – Red Bull Campus Clutch 2022

На 6 ноември во скопскиот клуб Станица 26 се одржа националното финале на Red Bull Campus Clutch 2022 во кое го добивме тимот кој ќе патува на големото глобално финале во Бразил! Авантура и натпревари кои што нема да ги заборават до крајот на нивните животи! Млади дечки од Македонија кои што се огромни фанови

Прочитај повеќе
Еспорт

Red Bull Campus Clutch повторно во Македонија

Првиот голбален Студентски Гејминг трунир во Valorant по вторпат доаѓа во Македонија да постави нови граници и да докаже дека и кај нас има квалитетни Valorant тимови и играчи! Red Bull Campus Clutch е глобален студентски турнир во играње VALORANT каде што ќе учествуваат повеќе од 50.000 студенти од 300 универзитети од 50+ држави ширум

Прочитај повеќе
PC

Valorant наскоро може да ја видиме и на конзоли

Мултиплеер стрелецот Valorant на Riot, кој е достапен за компјутер од 2020 година, наскоро би можел да се појави на конзолите. Иако Riot Games и претходно изрази желба да ја донесе играта на конзолите, до денес тоа не се случи, но судејќи според новиот оглас за работа, се чини дека е крајно време работите да

Прочитај повеќе