Македонија стигна до Топ 4 на глобалното финале на Red Bull Campus Clutch во Бразил!

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Тимот на OBK или македонскиот Red Bull Campus Clutch шампион, во периодот од 11-17 декември, беше на гостување во Сао Паоло, Бразил каде ги “вкрстија копјата” со 50 тимови од различни делови од светот во борба за титулата НАЈДОБАР СТУДЕНТСКИ VALORANT ТИМ & НАГРАДА ОД 20.000 ЕВРА!

Инаку тимот OBK (екс Brazil Bound) е актуелен национален шампион на Red Bull Campus Clutch или најголемото студентско натпреварување во играта Valorant кој во ноември 2022 година со динамична игра, паметна тактика и прецизни прсти успеа да го порази тимот на Zoomers со вкупен резултат од 3:0 и со тоа да го осигура своето место на глобалното финале во Сао Паоло, Бразил.

Photo by Marcelo Maragni

Во Бразил, македонскиот тим OBК, кој пред почетокот на првенството важеше за тим со најмал коефициент за пласман понатаму во плејоф фазата, на лице место прикажа неверојатно-стабилна, зрела и максимално фокусирана игра и сѐ до полуфиналната фаза изигра без грешка т.е. без ниту еден изгубен натпревар.

Баш поради тој факт, тимот OBK за многу кратко време стана миленик на публиката во Бразил! Буквално цела сала во еден глас го скандираше името “Македонија” и искрено навиваше за пласман на најголемото и најпријатното изненадување на турнирот – Тимот OBK од Македонија во големото финале.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.