PlayStation

Naughty Dog официјално ја потврдија The Last of Us 3

The Last of Us Part 3 е официјално во изработка и е потвдена од страна на Naughty Dog! The Last of Us е една од најголемите франшизи во гејминг индустријата и е една од најважните IP-иња на Naughty Dog и PlayStation. Првата игра беше огромен успех и го издигна веќе успешниот девелопер на нови височини

Прочитај повеќе
Рецензии PlayStation

The Last of Us Part II Remastered – Рецензија

Како гејмери сите можеме да се сложиме дека ремек делата од игри не се толку многу чести, иако сме опколени и заситени со илјадници игри од различни студија, па дури и од различни региони од целиот свет. Една од таквите игри коишто многумина, па и јас лично, ја сметам за ремек-дело е The Last of

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Актерот Ник Оферман работи на Приквел серија за The Last of Us

Еден од актерите кој беше дел од The Last of Us серијата, Ник Оферман, изјави дека работи на приквел серија која треба да биде дел од франшизата на The Last of Us. И покрај тоа што целата серија на The Last of Us беше доста популарна кога пристигна на HBO на почетокот на 2023 година,

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Втората сезона од серијата The Last of Us на HBO ќе пристигне во 2025 година

Веќе се претпоставуваше дека 2-та сезона на „The Last of Us“ на HBO ќе биде објавена во 2025 година со оглед на распоредот на снимање. Но сепак денес компанијата потврди дека серијата офицјиално ќе пристигне во 2025 година. Снимањето на втората сезона требаше да започне во јануари 2024 година, но неодамна беше малку одложено до

Прочитај повеќе
PlayStation

The Last of Us Part 2 ќе добие Ремастер Верзија

Додека фановите на The Last of Us чекаат новости за втората сезона за серијата на HBO, The Last of Us или нешто за која било игра од Naughty Dog, изгледа дека Naughty Dog веќе работат на нешто што не треба да не изненади толку многу. Забележано на интернет оваа недела беше доказ за The Last

Прочитај повеќе
Поп-култура

Креаторот на The Last of Us прави Тизер за Сезона 2 со Abby

Фановите на The Last of Us ќе мора да издржат и да го преживеат чекањето за втората сезона на хитот на HBO, но ко-креаторот на серијата Neil Druckmann веќе го навестува клучниот лик од The Last of Us Part II: Abby. Во финалето на првата сезона во неделата, Џоел (Педро Паскал) и Ели (Бела Ремзи)

Прочитај повеќе
PC

The Last of Us Part 1 за PC е Одложена

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито

Прочитај повеќе
PlayStation

Канцелариите на Dunder Mifflin од The Office се ставени во The Last of Us Part 1

По објавувањето и лансирањето на почетокот на овој месец, бројни фанови ги споделуваат своите неверојатни откритија во The Last of Us Part 1. Ова вклучува мали промени во кинематиката на различните интерактивни реквизити кои се наоѓаат низ пост-апокалиптичниот амбиент на играта. Сега, еден играч сподели нешто што се чини дека е реалност и е едно

Прочитај повеќе